На прийоми до голови облдержадміністрації та його заступників закарпатці звертаються з різних питань. З якими проблемами найчастіше приходять до керівництва облдержадміністрації люди, ми розмовляємо з начальником відділу роботи зі зверненнями громадян апарату облдержадміністрації Тетяною Пашко.
За її словами, загалом до облдержадміністрації за І квартал цього року надійшло 1128 звернень, що на 379 менше відповідного періоду минулого року. Так, з розрахунку на 10 тисяч населення, найбільше звертаються із Міжгірського, Великоберезнянського районів, з Ужгорода. Найменше – з Виноградівщини, Хустщини та Рахівщини.
Почастішали колективні звернення, зокрема від мешканців Рахівського, Тячівського та Виноградівського районів. В основному краяни порушують питання державного значення, до прикладу щодо реконструкції чи будівництва медичних і освітніх закладів у селах, берегоукріплення річок та ремонт доріг, погане енергопостачання у селах тощо.
Основним же питанням, з якими громадяни приходять на прийом, як повідомила Тетяна Пашко, це соціальний захист – таких 668 звернень (59,2 відсотка). За І квартал цього року до облдержадміністрації надійшло 835 звернень від соціально незахищених верств населення. Особливу увагу керівництво облдержадміністрації приділяє вирішенню проблем інвалідів, ветеранів війни і праці, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших закарпатців, що потребують соціального захисту.
«Найбільша кількість звернень, пов’язаних із питаннями соціального захисту, передусім – це соціальні виплати та субсидії, забезпечення інвалідів автотранспортом, – каже Тетяна Пашко. – Більшість звернень – про надання одноразової грошової допомоги». Так, тільки під час проведення виїзних прийомів громадян у 367 зверненнях 186 питань стосувалися надання грошової допомоги. Для забезпечення цих виплат діє обласна програма "Турбота", яка фінансується за кошти обласного бюджету. Протягом І кварталу цього року малозабезпеченим закарпатцям надано грошову допомогу в сумі 143,3 тисячі гривень. Додатково залучаються кошти, в тому числі і благодійні, для надання фінансової допомоги хворим на проведення складних операцій тощо.
У зв’язку з цим звертаємо увагу громадян: щоб отримати одноразову матеріальну допомогу, незалежно від її розміру, слід написати заяву, в якій детально описати причину звернення, вказати паспортні дані, прописку, ідентифікаційний номер. Крім того, до заяви необхідно додати акт обстеження соціально-побутових умов проживання працівником сільської ради або міського відділу соціального захисту населення. Якщо, приміром, йдеться про лікування, то необхідно додати виписку з історії хвороби, підтверджену лікарем.
Протягом І кварталу цього року керівництвом облдержадміністрації проведено 29 особистих прийомів громадян та 32 виїзні прийоми громадян за місцем їх проживання. Прийнято 559 осіб, у тому числі під час виїзних прийомів – 367 осіб. До прийомів залучаються керівники правоохоронних органів, начальники обласних управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації, повідомили zakarpatpost.net в Управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
|