Президент вважає, що падіння української економіки вже сягнуло дна, і тепер в ній спостерігаються переважно позитивні тенденції.
Економічний спад в Україні досягнув дна.
Таку думку в інтерв'ю британському журналу The Economist висловив президент Віктор Ющенко.
"Не дивлячись на те, що перший квартал цього року показує ще досить глибоку тенденцію скорочення обсягів і виробництва, і товарообігу, і торгівлі, і перевезень, якщо взяти останні півтора місяці, ми маємо позитивну динаміку поновлення ділової активності. Березень місяць відсотків на десять виглядає краще за лютий. Відчуття таке, що ми вже торкнулися дна, і що тепер галузеві та секторальні динаміки будуть вже позитивними", - сказав глава держави.
Ющенко відзначив, що для стабілізації української економіки важливі співпраця з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком і європейськими банківськими установами. "Це альфа і омега того, що ми називаємо український стабілізаційний план", - відзначив президент.
"Переконаний, що уряд повинен зробити усе необхідне, щоб реалізувати той пакет змін, реформ, який необхідний для відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом", - наголосив він.
Ющенко додав, що попередні претензії МВФ, через які Україна досі не отримала другого траншу кредиту від фонду, стосувалися удосконалення державного бюджету України.
"Зараз я можу говорити про бюджет, який більш-менш може задовольняти реальний соціальний сектор", - наголосив президент.
Нагадаємо, МВФ збирається розглянути питання збільшення суми кредиту для України, причому частина цих коштів може піти на компенсацію дефіциту вітчизняного держбюджету.
14 квітня уряд ухвалив низку антикризових постанов, що мають полегшити отримання Україною грошей від фонду.
За словами прем'єра Юлії Тимошенко, ухвалені документи, які мають збалансувати вітчизняну економіку, стосуються внесення змін до державного бюджету зі скороченням витратної частини, збільшення ціни на газ і електроенергію для тих, хто споживає їх у великих обсягах, забезпечення рівних умов для всіх платників до Пенсійного фонду, збалансування бюджету НАК "Нафтогаз України", легалізації платних послуг, рекапіталізації банків, у які були введені тимчасові адміністрації.
|