Фахівці стверджують: чаю не може бути забагато – його треба пити стільки, скільки заманеться.
Чорний треба заливати окропом, причому кілька разів нагрівати одну й ту саму воду не варто. Зелений любить температуру 80 градусів, причому англійці радять пити його без молока, адже воно додасть калорій.
Українські фахівці запевняють: чай ніяк не впливає на тиск, натомість, допомагає краще працювати мозку та серцю.
Олег Швець, директор Українського науково-дослідного інституту харчування: "И черный чай, и зеленый содержит кофеин, поэтому может позитивно влиять на тонус сердца и сосудов. Достоверного влияния на артериальное давление чай не имеет".
Українці почали звертати увагу на принади зеленого чаю лише після Чорнобильської аварії 86-го року. До того часу 90 відсотків ринку займав чорний чай. Зелений таки виводить радіонукліди з організму, а тому стає дедалі популярнішим. І зовсім не важливо, у чому його запарюють: в пакетиках чи врозсипну.
Крістофер Вайтбред, професійний дегустатор чаю: "Справді, є міф, що чай у пакетиках гірший за листовий. Однак, це той самий чай. Просто той що у пакетику більше подрібнили".
Українці споживають 300 - 400 грамів чаю на рік, підрахували фахівці. Це у 15 разів менше, ніж британці. Але ми однозначно перепили німців і французів. Трави ж, як і ароматизовані напої, спеціалісти за чай не вважають.
|