Аби взагалі не залишитися без грошей, люди вигадують різні схеми. Приміром, у Черкасах на два місяці закрили лакофарбувальне підприємство, що працює на автомобільний завод. Люди не пішли з плакатами на площу, а запропонували свої руки місту. Двісті п’ятдесят робітників погодилися фарбувати атракціони і лавки, паркани і спортивні майданчики, працювати у дитячому будинку та пологових лікарнях Черкас. Цю ідею підтримали на загальних зборах підприємства. Робітникам-волонтерам збережуть дві третини зарплатні.
Завод стоїть – люди працюють над благоустроєм міста. Черкаська компанія, що займається фарбуванням автомобілів, залишилася на два місяці без роботи. Але, щоб не втратити двохсот п’ятдесяти фахівців і зберегти єдність колективу, людей задіяли у соціальних проектах з оплатою двох третин зарплати, тож тепер Черкаси точно розквітнуть.
Штефан Лілієнкамп, керівник комерційного підприємства: "Ми вирішили підтримати місто усіма нашими співробітниками і ресурсами. Ми не можемо змінити світ, але ми можемо розфарбувати його у яскраві кольори".
Першими зміну кольорів життя відчують пацієнти обласної лікарні, породіллі пологових будинків та мешканці черкаського обласного будинку дитини. Другий етап – парки, паркани, лави і навіть тролейбус.
Олена Даценко, працівниця комерційного підприємства: "Вдома нам сидиться, повно роботи, але треба підтримати ініціативу і робити такі гарні благодійні справи, тим більше в такий скрутний і складний для нас час".
Місто від таких соціальних проектів – у захваті. Якби не благодійники, кажуть чиновники, до благоустрою багатьох об’єктів через безгрошів’я цього року навряд чи руки дійшли б.
Андрій Дзюба, заступник міського голови Черкас: "Ми зараз працевлаштували 250 працівників. Я думаю, місто зможе взяти ще в чотири рази більше і знайдеться робота".
Подібні проекти компанія впроваджує у Німеччині. Сподівається, інші підприємства, що стоять без роботи, підхоплять її ініціативу.
|