"Свинячий грип" має потенціал стати найгіршою пандемією, починаючи з часів, коли у світі лютувала так звана "іспанка", що забрала у 1918-1919 рр. до 50 млн. людських життів.
Тим часом, створення вакцини проти нового смертельно небезпечного вірусу може забрати, принаймні, один рік. Таку точку зору висловив провідний австралійський вірусолог, професор Грег Таннок, передає ІТАР-ТАРС.
За його словами, "свинячий грип", який належить до групи вірусів H1N1, недостатньо вивчений, а лікарям можуть знадобитися тижні, щоб виявити настільки серйозне захворювання в пацієнтів. "На жаль, увесь науково-дослідний потенціал останніми роками був спрямований на вивчення "пташиного грипу", якому пророкували масове поширення, - зазначив Таннок. - Через це випустили з уваги, що в повітрі є новий вірус, на подолання якого знадобиться час".
Одним із головних шляхів зупинити пандемію Таннок вважає цілковиту ізоляцію тих, у кого виявили перші ознаки інфекції. "На відміну від заражених "пташиним грипом" або атиповою пневмонією, заразитися "свинячим грипом" можна повітряно-краплинним шляхом від людини до людини, що робить цей вірус небезпечнішим", - заявив Таннок.
Тим часом, австралійці буквально атакують аптеки, скуповуючи антивірусні препарати "Tamiflu" і захисні маски. Поки офіційно на континенті не зафіксовано жодного випадку зараження "свинячим грипом", однак експерти вважають, що вірус уже потрапив у країну. Міністр охорони здоров'я країни Нікола Роксон запевнила, що Австралія має 9-мільйонний запас доз антивірусних препаратів, серед яких "Relenza", що зарекомендував себе в інших країнах як ефективний засіб.
Основні симптоми "свинячого грипу" схожі з ознаками простудних захворювань, також хвороба може ніяк не проявлятися на ранніх стадіях, однак передається іншим людям.
За останнім даними, у Мексиці від небезпечного вірусу вмерли 103 людини і 1,6 тис. заражено. Також зафіксовано випадки "свинячого грипу" у США та Канаді. У Новій Зеландії 13 студентів і викладач перебувають на карантині після поїздки в Мексику. В Англії, Франції, Іспанії, Шотландії, на Близькому Сході й в Азії також тестують пацієнтів з ознаками смертельного вірусу.
|