Лабораторне дослідження показало, що вірус А(H1N1) є чутливим до противірусних препаратів озельтамивіру та занамівіру.
Проти вірусу свинячого грипу А(H1N1) є дієві ліки, які зареєстровані й в Україні. Про це розповіла заступник директора Українського центру грипу та ГРВІ Міністерства охорони здоров’я України Алла Мироненко.
За її словами, вірус свинячого грипу змінився – став передаватися від людини до людини. “Клінічно хвороба не відрізняється від звичайного грипу, однак існують генетичні відмінності. Позитивним є те, що перебіг хвороби – середньої тяжкості,” – зазначила вона.
Лабораторне дослідження показало, що вірус А(H1N1) є чутливим до противірусних препаратів озельтамивіру та занамівіру, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.
Всі 20 лабораторно підтверджених випадків свинячого грипу A/H1N1 у людей характеризувалися легкими грипоподібними проявами, і лише в одному – знадобилася термінова госпіталізація.
Смертельних випадків не зафіксовано. Згідно з попередніми аналізами, причиною усіх 20 випадків захворювання була одна й та сама генетична структура вірусу. Виявлений вірус є новим підтипом вірусу A/H1N1, який раніше не був зафіксований ані в популяції свиней, ні в людській популяції.
На даний час продовжуються дослідження, спрямовані на виявлення джерела інфекції, а також можливих випадків інфікування людей вірусами свинячого грипу.
Центр контролю та профілактики захворювань працює безпосередньо з посадовими особами в штатах, де було ідентифіковано випадки інфікування людей вірусом свинячого грипу А (H1N1), а також з посадовцями сфери охорони здоров`я Мексики, Канади та Всесвітньої організації охорони здоров"я (ВООЗ).
Головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол запевнив, що МОЗ вживає нагальних заходів із запобігання потрапляння вірусу свинячого грипу на територію країни.
У свою чергу, перший заступник головного державного санітарного лікаря України Людмила Мухарська зазначила, що МОЗ свого часу не допустив поширення SARS та пташиного грипу в Україні, щодо свинячого грипу - заходи будуть такими ж.
Основним профілактичним заходом, за її словами, є недопущення збудника свинячого грипу в країну. “Для цього в усіх аеропортах держави посилено санітарну безпеку, обладнано ізолятори, проводяться інструктажі, як поводитися членам екіпажу, якщо у літаку виявиться пасажир із симптомами інфікування свинячим грипом. З Мексикою у нас прямих авіарейсів немає, але є транзитні через Європу”, – зазначила Мухарська.
Вона наголосила, що особливо пильними до свого здоров’я мають бути ті, хто останні 10 днів перебував у країнах, де є випадки поширення та інфікування збудником свинячого грипу.
Говорячи про шляхи передачі вірусу, Мухарська наголосила, що людина може дуже швидко заразитися ним, доглядаючи за свинею, однак при споживанні термічно обробленої свинини захворіти на цей грип неможливо.
Ситуація швидко розвивається і Центр контролю та профілактики захворювань буде надавати нову інформацію по мірі її надходження.
У МОЗ працюватиме гаряча телефонна лінія щодо інформування про епідеміологічну ситуацію зі свинячим грипом – 200-07-80.
|