У Секретаріаті президента вважають, що Конституційний суд визнав незаконним неподання новою коаліцією кандидатури прем’єра на затвердження президентові.
Заступник глави Секретаріату президента – постійний представник президента в Конституційному суді і ЦВК Марина Ставнійчук вважає, що сьогоднішнє рішення Конституційного суду щодо формування складу уряду після переформатування коаліції означає, що коаліція зобов’язана була вносити президентові подання щодо кандидатури прем’єра і складу уряду.
Про це вона сьогодні, 30 квітня, заявила журналістам.
«На наше глибоке переконання, Конституційний суд підтвердив ту позицію, яка чітко визначена в ч.8 ст.83 Конституції, яка говорить про те, що коаліція, яка сформована в результаті виборів, а також припинення діяльності попередньої коаліції, вносить президентові відповідну кандидатуру прем’єр-міністра», - сказала Ставнійчук.
Вона також зазначила, що сьогоднішнє рішення КСУ підтвердило правову позицію того, що головною метою створення парламентської коаліції є формування Кабінету міністрів.
Також Ставнійчук не виключає, що Ющенко може розпочати консультації з Верховною радою та іншими уповноваженими органами щодо можливості розпуску парламенту.
«Я думаю, що перш ніж відповідати на таке питання (про розпуск парламенту), президент має уважно прочитати рішення Конституційного суду, вивчити усі обставини, які пов’язані з його прийняттям, і юридичні, і фактичні. Я не виключаю, що президентом з цього питання будуть проведені відповідні консультації», - сказала Ставнійчук.
Також вона додала, що Ющенко очікував такого рішення Конституційного суду.
«Це рішення Конституційного суду було для президента очікуваним. І, власне, рішення є продовженням тих правових позицій, які затверджував Конституційний суд в двох попередніх рішеннях, які стосувалися коаліції депутатських фракцій і перебування народних депутатів у складі коаліції депутатських фракцій», - заявила вона.
Нагадаємо, Конституційний суд визначив, що внесення пропозицій відповідно до Конституції президенту щодо кандидатури прем’єр-міністра та щодо кандидатур складу уряду належить виключно до повноважень коаліції. Проте у рішенні суду не йдеться, що це подання після переформатування коаліції є обов'язковим.
В свою чергу Постійний представник Верховної ради у КС Анатолій Селіванов пояснив це рішення таким чином, що внесення президенту подання на кандидатури прем’єр-міністра і міністрів після переформатування коаліції є правом, але не обов’язком коаліції.
У такому випадку це означає, що нинішній склад уряду на чолі з Юлією Тимошенко є легітимним.
|