Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 років. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами.
Суботнього ранку 9 травня ветерани Великої Вітчизняної війни разом із головою обласної державної адміністрації Олегом Гаваші, головою обласної ради Михайлом Кічковським, представниками військових частин, правоохоронних органів, громадськості поклали корзини з квітами до підніжжя монументу «Україна – визволителям», який височить на державному українсько-словацькому кордоні. Квіти лягли і до пам’ятника «Добровольцям Закарпаття – учасникам другої світової війни», що на площі Кирила і Мефодія в Ужгороді.
Основне ж дійство традиційно пройшло на Пагорбі Слави. Там за участі ветеранів війни, керівників області, краян відбувся мітинг-реквієм, на якому хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять тих, котрі полягли в боях.
– Сюди, на Пагорб Слави, щороку в День Перемоги приходимо за велінням совісті, за покликом серця, – відзначив, виступаючи на мітингу, голова обласної ради Михайло Кічковський. – Адже саме тут – лицем у лице, очі в очі зустрічаються покоління різних часів і епох. Ті, котрі боролися на фронтах Великої Вітчизняної війни, достойно пройшли з боями пів-Європи, і цими бойовими дорогами на своїх плечах пронесли тягар драматичних 1418 днів і ночей війни, щоб перемогти, вижити і побудувати нове, мирне життя. Честь, хвала і низький уклін вам, дорогі ветерани, за це! Тут же – сини, онуки і правнуки обпалених війною фронтовиків.
Своїми спогадами про нелегкі бойові дні на мітингу поділився, зокрема, ветеран Великої Вітчизняної війни Сергій Чоботарьов, повідомили zakarpatpost.net в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.
Зі святом Перемоги учасників зібрання привітали заступник військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату з виховної роботи Петро Марко та інші.
Відтак учасники мітингу поклали квіти до Вічного вогню. В пам’ять воїнів, котрі ціною власного життя врятували Україну від фашизму, під звуки Державного Гімну України пролунали салютні залпи.
А потім ветерани війни зібралися у Ратуші, де на них чекала традиційна польова кухня з солдатською кашею та фронтовими ста грамами.
Урочистості з нагоди 64-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років відбулися в усіх районах та містах області.
|