«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Травень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 14:15:24

Головна » 2009 » Травень » 14 » Бережіть здоров’я: на прилавках з’явилися отруйні свіжі овочі та фрукти



Бережіть здоров’я: на прилавках з’явилися отруйні свіжі овочі та фрукти
14:37:27
 
Третина хвороб від брудного довкілля. Такі висновки Всесвітньої організації охорони здоровя. Нині ж на прилавках з’явилися свіжі овочі і фрукти, що вміщують іноді величезні дози нітратів.

 

На віртуальному прилавку різна городина. Продавчиня Тетяна привозить її зі своєї невеличкої ділянки. Продає на базарі - стихійному. Овочів на вміст хімікатів тут ніхто не перевіряє. Проте господиня ятки запевняє – весь товар екологічно чистий.

 

Тетяна, продавчиня: «Смотря как выращивать. Если люди хотят, чтобы быстрее выросла, бросают химикаты. Я бросаю на зиму навоз и все».

 

Покупці вірять і купують. Хіт продажу - редька. За неї Тетяна править 10 гривень. Утім, за червінця можна й власне здоров’я зіпсувати.

 

Для фахівців санітарних лабораторій нині найгарячіша пора. Ранні овочі б’ють рекорди вмісту нітратів.

 

Нітрати – солі азотної кислоти. Під назвою «селітри» їх широко використовують у сільському господарстві як мінеральні добрива. Нітрати – є природним продуктом кругообігу азоту в біосфері.

 

Ірина Вінницька, гастроентеролог: «Они существуют и в почве, это абсолютно нормально. И растения, и культуры, которые мы употребляем в пищу, они из почвы эти вещества поглощают».

 

Нормальним природним процесом це було, допоки людина не докладала своєї руки. Адже надмірне здобрення ґрунту селітрою порушує екологічний баланс. Тож нітрати накопичуються в рослинах і воді.

 

Тамара Базилевська, експерт Житомирської державної ветеринарно-санітарної лабораторії: «Одна з капустин показує на табло 1294 млгр. на кг. Це порядка в півтора рази перевищує норму».

 

Таких капустин до реалізації з Одеської області привезли тільки два мішки. Небагато, як для гуртового базару. Утім, продавати її заборонили. Отак вдало міліціянти з Житомирщини почали рейд із вилучення нітратної продукції. Особливо перевіряють редьку, капусту й огірки. На базарі в Коростені конфіскували й узагалі смертельно небезпечну городину.

 

Сергій Семперович, заступник керівника відділу ветеринарної міліції УМВС України в Житомирській області: «На ринку і було виявлено, що в огірках і в редьці вмістимість допустимої норми нітратів перевищувало аж у 8 раз, норма редьки становить 1200 млгр., а було до 4-х тисяч млгр.».

 

З’ївши бодай 100 грамів такої редьки, людина вже перевищить добову дозу нітратів. А вона становить лише 350 грамів. Тож вилучені овочі утилізують – ріжуть на шматочки, посипають хлоркою й вивозять у спеціальні сміттєві баки. За неякісну продукцію підприємця теж карають: стягують аж 51 гривню. Такий штраф продавців вочевидь лякає не дуже. Тому кожному покупцеві варто знати, як захиститися від неякісної продукції.

 

Сергій Семперович, заступник керівника відділу ветеринарної міліції УВМС України в Житомирській області: «Людина, якщо приходить на ринок і купляє продукцію у кожного продавця, є експертний висновок із лабораторій, де вказується, пройшла продукція по нітратах чи не пройшла».

 

Овочі і фрукти хімікати вбирають по-різному. Малий вміст отрути в бобових – горосі та квасолі. Їм компанію складають – картопля, помідори, цибуля в головках й мало не вся садовина. Більше всмоктують нітратів - кольорова й біла капуста, кабачки, морква та огірки. Попереду в антирейтингу городина, що нині з’явилася на прилавках - редька, буряк, зелена цибуля, кріп. А також ще несезонні - дині та кавуни. Нітрати до того ж знижують вміст вітамінів у продуктах. Це може призвести до захворювань щитовидної залози. І то не вся шкода.

 

Ірина Вінницька, гастроентеролог: «Связываются нитраты и с гемоглобином, и блокируют доставку кислорода к тканям, что несет за собой изменения в обмене веществ, снижение иммунной системы, общей реактивности организма, может вызывать интоксикацию».

 

Фахівці також з’ясували – нітрати спричинюють пухлини у шлунково-кишковому тракті. Утім, захворюванням можна запобігти і не потрібно відмовлятися від ранніх овочів.

 

Ірина Вінницька, гастроентеролог: «Нужно покупать овощи и фрукты зрелые, то есть такое, что оно зеленоватое, где-то полежало, достояло, этого делать нельзя».

 

Зберігати їх треба в холодильнику. Оптимальна температура - плюс 2, щоб нітрати не перетворювалися на отруйніші нітрити. Фахівці рекомендують - перед уживанням усі овочі вимочувати в холодній воді. Щонайменше півгодини.

 

Тамара Базилевська, експерт Житомирської державної ветеринарно-санітарної лабораторії: «Перші два-три листки знімали й викидали, саме більше накопичується в цих листках і в кочережках, які люблять діти, їх надо викидати».

 

Огірки, кабачки, редьку, буряки треба обрізати з обох кінців. Із зелені бажано вживати тільки листя. Супи - варити на другій воді.

 

Для виведення нітратів з організму лікарі рекомендують пити зелений чай і жувати звичайну аскорбінку. А найбільше медики просять берегти здоров’я і купувати харчі у спеціально облаштованих на те місцях.
 
 
 
Категорія: Здоров’я | Переглядів: 844 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Український грабіжник тероризує Нью-Йорк: він став ворогом №1 для ФБР
Депутати Рахівщини прийняли Звернення до керівництва держави щодо нарахування оплати за спожиту електроенергію для горян
Акції ВО Свобода: у Києві зобразили "кремлівських карликів", у Львові повісили "Діму Сабачніка"
МВС розглядає кілька версій убивства заступника директора Інституту світової економіки
Муніципальна міліція та комунальники демонтували незаконну тимчасову споруду
Лікаря, який вивіз людей помирати на кладовищі, змусять їсти силою
ООН перепросила Білорусь за звинувачення у нелегальних поставках зброї в Кот-д'Івуар
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...