Фінансисти Білого дому заявляють, що план Барака Обами вже почав реанімовувати американську економіку.
Економіка США припинила вільне падіння і починає вступати у фазу пожвавлення, заявив директор управління Білого дому з бюджету Пітер Орсзаг.
За словами високопоставленого фінансиста, як тільки економіка почне відновлюватися, дефіцит американського бюджету швидко скорочуватиметься.
Орсзаг підкреслив: економічні показники за квітень свідчать, що найскладніша фаза кризи вже пройдена. Він зазначив, що скоротити дефіцит бюджету в довгостроковій перспективі дозволить реформа системи охорони здоров'я, яка проводиться адміністрацією президента США Барака Обами.
Водночас старший інвестиційний стратег Pequot Capital Байрон в інтерв'ю CNBC повідомив, що інвестори закладають в свої розрахунки початок відновлення економіки в кінці 2009, або найпізніше - на початку 2010 року.
Наразі американська економіка отримала лише 13% від загального обсягу стимулюючих коштів, і поки ці гроші продовжують поступати, на ринках переважатиме "бичачий тренд". Проте картина може змінитися до кінця 2010 року, коли антикризові кошти вичерпаються.
Кажучи про світову економіку, експерти сходяться в тому, що зараз мова йде не про її відновлення, а про уповільнення спаду. Наприклад, британська економіка скоротилася за останні 6 місяців приблизно на 4%, а скорочення економіки США за останні 6 місяців склало трохи більше 6%.
У разі продовження цієї тенденції світ буде на порозі чергової Великої депресії: тоді всього лише за три роки світовий ВВП скоротився на 25%. Хоча, звичайно, багато що залежатиме від антикризових програм влади і від їх планів допомоги банківському сектору.
Нагадаємо, на початку травня були опубліковані результати стресс-тестів американських банків. Лише 10 із 19 найбільших банків США витримали тест, який перевіряв їхню готовність до можливого другого витка кризи.
Згідно з отриманими результатами, банківській системі США буде потрібно ще як мінімум 75 млрд доларів.
|