Верховна рада Криму прийняла постанову щодо популяризації російської мови на території автономії.
Кримський парламент затвердив заходи з підтримки російської мови у сфері освіти автономії.
В середу, 20 травня, на черговому пленарному засіданні кримського парламенту за це рішення проголосували 82 депутати при 1 проти.
Згідно з документом, Раді міністрів Криму доручено при внесенні змін до бюджету Криму на 2009 рік передбачити для Міністерства освіти і науки автономії цільові асигнування на видання навчально-методичної літератури російською мовою, а також спільно з органами місцевого самоврядування, районними держадміністраціями в Криму забезпечити у всіх навчальних закладах розміщення інформації (вивісок, стендів, табличок) російською мовою.
Також рішенням кримського парламенту Міністерству освіти і науки Криму доручено розробити заходи щодо оснащення кабінетів російської мови і російської літератури і доукомплектування бібліотек в загальноосвітніх навчальних закладах літератури російською мовою.
Крім того, Міносвіти і науки автономії доручено організувати серед населення Криму збір літератури російською мовою для шкільних бібліотек і провести в загальноосвітніх навчальних закладах моніторинг з питання вивчення російської літератури, розробити спецкурс з російської літератури.
Міністерству також доручено розробити спецкурси з історії і географії Криму; спільно з сімферопольським регіональним центром оцінювання якості освіти, починаючи з 2010 року, організувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень у випускників навчальних закладів системи загальної і середньої освіти Криму з російської мови і літератури.
Крім того, Міністерству доручено розглянути кількість збільшення навчальних годин на вивчення російської мови і літератури в загальноосвітніх школах Криму.
Нагадаємо, вчора, 19 травня, Севастопольська міська рада зобов'язала місцеві школи вести викладання російською мовою. Такою була їхня реакція на рішення Міністерства освіти та науки про переведення всіх шкіл України на українську мову навчання.
У свою чергу депутат від НУ-НС Ірина Геращенко від імені фракції заявила про звернення до Генеральної прокуратури з проханням виступити з протестом проти такого рішення і звернутися до суду відносно його скасування.
Вона стверджує, що заблокувавши вивчення української мови у місті, севастопольські депутати перекрили школярам дорогу до вузів України. Крім того, таке рішення перешкоджає поширенню української мови в Криму.
Геращенко додала, що у разі, якщо Севастопольська міськрада відмовиться відкликати своє рішення, ВР повинна призначити дострокові вибори севастопольських депутатів.
|