«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Травень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 21:43:10

Головна » 2009 » Травень » 25 » Підприємці Закарпаття проти нових завищених пенсійних зборів



Підприємці Закарпаття проти нових завищених пенсійних зборів
15:26:46
Підприємці, що працюють за спрощеною системою оподаткування готують всеукраїнську акцію протесту.
 
Вони незадоволені новими, високими ставками відрахувань до Пенсійного фонду, встановленими Кабміном. В Пенсійному фонді кажуть - таке нововведення зумовлене тим, що до 1 травня страхова пенсійна система фактично утримувала «спрощенців», які одержували пенсію, на яку самі не заробляли. Адже сума внесків, яку «спрощенці» сплачували до Пенсійного фонду була від 2 до 270 разів меншою, ніж розмір мінімальної пенсії (544 грн.) Тепер вони сплачуватимуть більше і ініціатори постанови розраховують отримати цьогоріч, додатково, майже 2 мільярда гривень з цих пенсійних зборів. Підприємці ж скаржаться, що в час скрути держава не йде на зустріч бізнесу, а тільки першкоджає йому.

 

Як відомо, з 1 травня набула чинності постанова №366 від 14 квітня «Про сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування».

 

Нова постанова фактично вирівняла можливості сплати страхових внесків суб’єктів спрощеної системи оподаткування та загальної. Досі «спрощенці» сплачували до фонду від 2 до 84 гривень. Навіть така мала плата давала їм право отримувати мінімальну пенсію. А це, кажуть в Пенсійному фонді, було несправедливо по відношенню до тих застрахованих осіб, які сьогодні несуть основний тягар із забезпечення надходження грошей до пенсійної системи. Тому з першого травня підприємці, які обрали особливий спосіб оподаткування, платитимуть страхові внески у збільшених розмірах.

 

- Починаючи з 1 травня, окрім єдиного податку, фізичні особи-підприємці будуть зобов’язані доплачувати як мінімум 123 гривні за кожного найманого робітника, а з грудня вже 138 гривень. Раніше ж така виплата була необов’язковою - пояснює начальник відділу надходження доходів Пенсійного фонду України в Закарпатській області Тетяна Король.

 

Урядова ініціатива сумнівна з правової точки зору, бо зміни платежів у держфонди мають ухвалюватися тільки спеціальними податковими законами, а не підзаконними актами. Тому підприємці, яким відтепер доведеться розкошелитися, налаштовані рішуче проти нових внесків.

Директор одного з ужгородських готелів Олександр Доктор каже, що нові зміни

залишають бізнесменам невеликий вибір – або ж шукати способу заробляти більше, або ж піти в тінь. Поки що більшість надають перевагу першому варіанту.

 

 - Нас як підприємство, яке знаходиться на загальній системі оподаткування нова ініціатива Кабміну прямо не чіпляє, але я вже відчуваю, що ті підприємці, які орендують в нашому готелі приміщення вже відреагували на зміни і або підвищують вартість послуг чи товарів, які продають, або просять зменшити в мене орендну плату у зв’язку зі збільшенням відрахувань до Пенсійного фонду, - розповідає директор готелю.

 

Приватний підприємець, пані Камілія Григоровська орендує приміщення під масажний кабінет в одному з готелів обласного центру. Косметолог-масажист тільки за оренду сплачує 1700 гривень, ще майже стільки ж обходиться їй закупівля необхідної для роботи косметики, до того ж клієнтів стало значно менше. Тож, зізнається, що зайвих коштів в неї не знайдеться, доведеться робити вибір.

 

- Я знаю, що тепер треба буде сплачувати на 200 гривень більше щомісяця, може це й небагато, але я на собі це відчую сильно, оскільки зароблятиму відтепер не звичних 1600 гривень, а 1400.

З 1 травня мінімальний страховий внесок для платників податків по спрощеній системі склав 208 гривень. Лише така сплата відтепер дає право на зарахування усіх періодів трудової діяльності до страхового стажу в повному обсязі. Тож в Пенсійному фонді переконують, - цю суму сплачувати підприємці мусять, оскільки це дасть їм право призначати належну пенсію.

 

Підприємці категорично проти нових розцінок. Вважають, що вимоги постанови занадто жорсткі. Погодяться хіба що, якщо уряд внесе певні корективи, як-от наприклад, збільшити пенсійні збори залежно від виручки підприємця та зробити деякі послаблення для підприємців-пенсіонерів. Але будь-яких пільг поки що не передбачено. Якщо уряд все залишить на місці, то підприємці готові вдатися до масових акцій протесту.

 

Віктор ТАР, газета «НЕДІЛЯ»
 
 
При передруці гіперпосилання на zakarpatpost.net обов’язкове!
Категорія: Закарпаття | Переглядів: 710 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
ДАІ запропонувала нові правила дорожнього руху
Ученые предрекают Земле апокалипсис из-за гигантской магнитной бури в 2013 году
69 лет назад началась Великая Отечественная война
Погода у Закарпатті та Ужгороді 28 червня
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
Офіційний курс валют на 14 липня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...