Скільки вже мовлено-перемовлено про наркоманію, однак ця проблема не втрачає своєї гостроти й актуальності.
У наркотенетах дедалі частіше опиняються не тільки безробітна молодь чи представники «блатного» світу, а й студенти вищих навчальних закладів. Звісно, зусиллями лише одних правоохоронців цю проблему не вирішити. Тут потрібні спільні дії органів влади, різних організацій, медиків та освітян. Необхідно також внести зміни до чинного законодавства, котрі б дозволили зробити боротьбу з цим соціальним злом ефективною. Адже, як свідчать факти, любителів заробляти на чужій біді нині, на жаль, вистачає.
Пригадується випадок кількарічної давності, коли на Берегівщині Закарпатської області працівники міліції виявили цілу плантацію конопель, котрі вирощував один з місцевих жителів. На щастя, реалізувати зілля спритнику не вдалося. Спеціалісти стверджують: цієї «травки» вистачило б на всю область. Її довелося вивозити з поля кількома автомашинами...
Під час цьогорічних травневих відпрацювань співробітники закарпатської міліції затримували любителів «кайфу» не тільки у місцях їхньої концентрації, а й навіть на вулицях. У жителя села Вільховиця Мукачівського району, 39-річного Івана, правоохоронці виявили і вилучили 13 грамів марихуани. У цьому ж таки районі міліціонери викрили жителя села Великі Лучки, 33-річного Карла, в якого також виявили та вилучили марихуану. На Перечинщині працівники ВБНОН затримали 51-річного місцевого жителя Йозефа, котрий збував макову соломку. Не вдалося уникнути зустрічі з правоохоронцями і 24-річному львів'янину Андрію. У нього хустські працівники міліції виявили та вилучили "травку". Вирішив заробити на дурман-зіллі й 18-річний ужгородець Руслан. Юнак збув марихуану за 120 гривень 29-річному Володимиру. Щоправда, після оборудки їх обох на гарячому затримали правоохоронці.
Прикро, але серед затриманих за торгівлю наркотиками -- найбільше молодих людей. І хоча вилучені партії «наркоти» нібито й невеликі, однак це цілком достатньо для порушення кримінальної справи. Працівники міліції сьогодні ставлять перед собою завдання не тільки вилучати дурман-зілля чи виявляти та знищувати нелегальні його посіви, а й перекривати канали надходжень наркозасобів до споживачів, встановлювати та притягувати до кримінальної відповідальності осіб, які розповсюджують цю гидоту.
До речі, 19 березня 2009 року було внесено зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів України щодо посилення відповідальності за незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку чи конопель. Якщо, скажімо, раніше кримінальна відповідальність за вирощування снодійного маку наступала за посів 500 стебел маку і більше, або ж 100 стебел конопель, то згідно з новим законом кримінальну справу порушуватимуть, якщо знайдуть 100 і більше стебел маку чи 10 стебел конопель.
Отож особам, котрі мають намір заробляти на чужій біді, варто спершу добре подумати, щоби не опинитися потім на лаві підсудних, повідомили zakarpatpost.net у ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області.
|