Цю споруду дослідники здебільшого відносять до палаців, хоча за зовнішнім виглядом, а головне, за системою оборонних споруд це був справжній середньовічний замок.
Замок “Сент-Міклош” – пам’ятка ХIV-ХVI століть. Дослідники відносять її до справжніх середньовічних замків. Двоповерхова споруда з бійницями і двома круглими зовнішніми вежами належала родині угорських феодалів Теледе, Другетів, Естергазі і, нарешті, австрійським графам Шенборнам. Поруч існував католицький костьол, що із замком з’єднувався підземним ходом.
В роки другої світової війни будівля використовувалася, як в’язниця. Сьогодні, як і більшість архітектурних пам’яток краю, потребує реставрації.
Громадське об’єднання «Калган-А» у 2002 році взяло замок “Сент-Міклош”в оренду. До складу об’єднання входять художники і краєзнавці, які взяли на себе зобов’язання зберегти пам’ятку для нащадків. Ентузіасти отримали 1 млн. форинтів фінансової допомоги від Міністерства культурної спадщини Угорщини.
З бюджету Мукачівського району в 2005 році було виділено 4 тис. грн. на паспортизацію замку. У 2006 році сума фінансування із місцевого бюджету зросла до 9 тис. грн. Цього разу кошти витрачені на реставрацію.
Віділом із питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму об’єкт включено до Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2007 рік.
Розроблено проект програми транскордонного співробітництва з реставрації Чинадійовського замку «Сент-Міклош» (аналог замку Ференца Ракоці-ІІ в місті Шарошпоток в Угорщині) та створення на його базі міжнародного культурно-мистецького та туристичного центру в Закарпатській області. Подібного в Мукачівському районі поки що немає.
Керує реставраційними роботами художник Йосип Бартош. Саме завдяки його старанням древні мури і все. Що сховано за ними, почало оживати. Тут обладнують концертний і корнйеренц-зали, формують картинну галерею.
|