Такого висновку дійшли члени конкурсної експертної групи з розгляду проектів гімну Закарпаття, розглянувши на початку червня 2009 року на своєму плановому засіданні подані на конкурс матеріали.
За інформацією співголови експертної групи, заступника голови обласної ради Василя Брензовича згідно з Положенням про проведення конкурсу, станом на 22 травня ц.р. під різними девізами надійшли віршовані тексти від 10 авторів. На переконання фахівців, це ще не та кількість і якість, з яких можна було б вибрати той найкращий твір, котрий може стати гімном Срібної Землі – наголосив Василь Іванович і підтримав пропозицію, ініційовану членами конкурсної експертної групи, письменниками Петром Ходаничем, Дмитром Кешелею і Василем Кухтою, композитором Віктором Теличком, щодо доцільності продовження конкурсу на кращий текст гімну Закарпаття до 1 вересня 2009 року.
Крім того, на засіданні комісії знайшла підтримку думка, яка прозвучала 10 квітня 2009 року під час «круглого столу» на тему: «Гімн Закарпаття: традиції, реалії, перспективи», стосовно доцільності звернення до багатющої поетичної спадщини краю, аби вибрати уже апробований часом текст гімну.
Зважаючи на виняткову важливість цього питання для піднесення духовності, виховання молодих поколінь на кращих традиціях українського народу, нашого багатонаціонального краю, з членами експертної групи і запрошеними на її розширене засідання поетами – членами Національної спілки письменників України, повів розмову голова обласної ради Михайло Кічковський. Він звернув увагу професійних майстрів слова на те, що гімн Закарпаття має бути синтезом епох і поколінь, єднанням самобутності краю із загальнонаціональними цінностями. Завдання нелегке, відповідальне, почесне. Тому, – наголосив Михайло Михайлович, – участь відомих закарпатських співців у конкурсі не тільки бажана, але й важлива.
Обговоривши ці та інші питання, пов’язані із конкурсом на кращий проект гімну Закарпаття, члени комісії при голосуванні підтримали пропозицію звернутися до депутатів обласної ради з проханням продовжити термін конкурсу на віршований текст до 1 вересня 2009року, а музики та партитури до віршованого тексту – до 30 листопада 2009 року.
Крім того, вирішено просити народних депутатів підвищити обсяг заохочувальних премій для переможців конкурсу – авторів слів та музики гімну Закарпаття, повідомили zakarpatpost.net у Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ виконавчого апарату обласної ради.
|