Днями в Ужгороді на факультеті післядипломної освіти Ужгородського національного університету проходив завершальний етап обласного конкурсу на визначення кращої амбулаторії загальної практики-сімейної медицини (ЗПСМ). У змаганнях взяли участь 13 лікарів-переможців відбіркових змагань амбулаторій ЗПСМ з усіх районів області.
Рівень підготовки учасників конкурсу – лікарів амбулаторій загальної практики сімейної медицини – визначала компетентна комісія, яку очолив перший заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Брич.
Члени комісії оцінювали не тільми рівень теоретичних та практичних знань конкурсантів, але й презентційні стенди амбулаторій ЗПСМ, підготовлені учасниками конкурсу.
Вперше конкурс був проведений 5 років тому. За словами членів конкурсної комісії, його мета – підвищення фахового рівню лікарів загальної практики сімейної медицини та покращення якості надання медичної допомоги.
Відтак конкурсна комісія підбила підсумки. Почесну місію нагородження переможців виконали начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Василь Скрип, голова конкурсної комісії Володимир Брич, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Михайло Попович та заступник голови Обкому профспілки працівників охорони здоров’я Закарпатської області Тиберій Лукач.
Перші три переможці конкурсу отримали по автомобілю ВАЗ 2107 для своїх амбулаторій. Так, перше, друге і третє місця відповідно посіли головний лікар амбулаторії ЗПСМ с. Шаланки Виноградівського району Василь Погоріляк, головний лікар амбулаторії ЗПСМ c. В.Раковець Іршавського району Михайло Мельник та лікар амбулаторії ЗПСМ с. Косонь, що на Берегівщині Гедєш Руслана.
Четверте та п’яте місце у конкурсі відповідно вибороли головний лікар - амбулаторії ЗПСМ с. Н.Студений Міжгірського району Олександр Тимощук та головний лікар амбулаторії ЗПСМ с. В.Ворота Воловецького району Лариса Білич, кожен з яких отримав для свого закладу комп’ютер з прінтером.
Переможці у номінаціях за кращу теоретичну, практичну підготовку та за кращий стенд отримали дипломи та цінні подарунки. Також всі учасники змагань були відзначені дипломами та грошовими подарунками від обкому профспілок працівників охорони здоров’я.
Довідково: На сьогодні обслуговуванням сімейними лікарями охоплено 77,8 % населення Закарпаття, а питома вага охоплених медичним обслуговуванням на засадах загальної практики сімейної медицини сільських мешканців становить більше 97 %. Протягом 2004-2008 років кількість закладів ЗПСМ в області збільшилося з 209 до 275, а кількість населення, яка обслуговується на засадах ЗПСМ – з 697,9 тис до 967,3 тис. Доступність сільського населення до лікарської допомоги є однією з вищих в Україні: забезпеченість лікарськими амбулаторіями (у т.ч. АЗПСМ) становить 1,9 на 10 тис (Україна 0,6 на 10 тис).
Наближеність лікарської допомоги до мешканців села є одним із чинників, що позитивно впливають на стан їх здоров’я, та, відповідно, і на демографічну ситуацію.
|