Попри кризу, додому збираються лише українські будівельники і ті, хто працював на промислових об'єктах в ЄС.
Експерти фонду Карітас Україна констатують, що українці у зв'язку з фінансовими труднощами швидше їдуть у великі європейські мегаполіси, ніж повертаються на Батьківщину. В Україні їх лякає масове безробіття і нестабільність банківської системи.
"Зараз, у часи фінансової кризи, спостерігається переміщення українських мігрантів у Лондон, де намічається приплив значних інвестицій у зв'язку з проведенням Олімпіади в 2012 році. Саме завдяки добре налагодженим соціальним мережам українці виявляють мобільність пристосування до мінливих умов на ринку праці", - сказав представник інституту народознавства НАН України Ігор Марков.
Він зазначив, що за підрахунками експертів, сьогодні за кордоном працюють 4,5 мільйона українських мігрантів, більшість з яких жінки. Дані дослідження також показують, що тільки міжнародні перекази гастарбайтерів в Україну формують близько 20% ВВП країни. При цьому Марков підкреслив, що через проблеми банківського сектора слід очікувати відтік мігрантських капіталів із українських банків.
Як повідомлялося, МВС України заявило, що роботу українських студентів у країнах Євросоюзу часто використовують незаконно. Постраждалі студенти неодноразово зверталися до міністерства з відповідними скаргами.