Потерпілі отримали дозу короткочасного рентген-опромінення, яка приблизно в двадцять разів перевищує річну норму для звичайної популяції.
Закарпатські залізничники при перетині україно-словацького кордону були піддані жорсткому рентгенівському випромінюванню. До такого висновку дійшли співробітники Наукового центру радіаційної медицини після обстеження потерпілих.
Обстеження в Науковому центрі радіаційної медицини підтвердило факт опромінення жорстким рентгенівським випромінюванням чотирьох українських залізничників, які скаржились на те, що на контрольно-пропускному пункті "Павлове—Матевці", що на українсько-словацькому кордоні, їх було піддано дії рентген-сканера, призначеного для перевірки виключно вантажних вагонів.
У висновку обстеження зазначено, що потерпілі "…отримали дозу короткочасного рентген-опромінення, яка приблизно в двадцять разів перевищує річну норму для звичайної популяції (категорія Б) згідно з нормами радіаційної безпеки України від 1997 р. Цитогенетичний ефект вказує на те, що у хворих відбулася променева реакція організму без наявних ознак гострої променевої хвороби".
Інцидент трапився 13 і 14 лютого цього року, коли, за словами машиніста локомотивного депо Чопа Василя Гавія, замість того, щоб зупинити потяг і перевірити локомотив і залізничників окремо, словацькі оператори вмикали сканер безпосередньо перед потягом, котрий рухався, і зупинити його миттєво й покинути локомотив залізничники не змогли.
Всього впродовж двох діб дії сканера були піддані четверо чопських машиністів. Одразу після проходження через сканер стан машиністів різко погіршився — виникли загальна слабкість, нудота, запаморочення.
|