Куріння марихуани пошкоджує ДНК, що викликає розвиток раку.
Такого висновку дійшли дослідники з Лестерського університету (Великобританія).
Раніше було відомо, що токсичні речовини в тютюновому димі можуть негативно впливати на генетичний матеріал і збільшувати ризик виникнення раку легенів і інших видів онкологічних захворювань. Проте не було ясно, чи надає аналогічний ефект дим марихуани.
Найбільше занепокоєння медиків викликала токсичність ацетальдегіда, який присутній як в тютюні, так і в наркотичній рослині. Щоб виявити пошкодження ДНК, викликані ацетальдегідом, команда учених на чолі з Раджіндером Сінгхом використовувала нову методику - модифіковану мас-спектрометрію.
Результати аналізу показали: дим при курінні марихуани дійсно змінює ДНК людини таким чином, що підвищується вірогідність виникнення онкологічних захворювань.
Нагадаємо також, що раніше вчені з Дослідницького центру Фреда Хатчинсона (США) з'ясували, що часте або тривале куріння марихуани може збільшувати у чоловіків ризик захворювання раком яєчка.
Так, у тих, хто вживає марихуану регулярно або з ранніх років, ризик захворіти в два рази більше, ніж у тих, хто ніколи не пробувави цей наркотик.
Крім того, існує зв'язок між курінням марихуани і несеміномою - украй небезпечною формою раку яєчка, яка швидко розвивається та вражає в основному молодих людей у віці від 20 до 35 років.
|