Сміття приноситиме користь. Юлія Тимошенко підписала угоду з представниками шведських компаній "Екоенерджі" та "Біогазпром", якою передбачено будівництво у 9 українських містах сміттєспалювальних заводів. Інвестиції шведської сторони становитимуть 700 мільйонів євро. Будуватимуть за сучасними екологічними та енерегоощадними технологіями. Особливість у тому, що заводи не просто знищуватимуть відходи, але ще й даватимуть енергію. Прем’єр вважає, що це ще один крок до модернізації країни, яка досі живе за старими технологіями.
У 9 українських містах сміття приноситиме користь. Завдяки шведським інвестиціям у нас збудують 9 сучасних сміттєспалювальних підприємства, які будуть екологічно чистими та ще й даватимуть енергію. Угоду про це підписали сьогодні у Кабміні прем‘єр Юлія Тимошенко та представники двох шведських компаній.
Юлія Тимошенко, прем’єр-міністр України: "Мова йде про комплексну модернізацію країни, яка не робилася 17 років з моменту отримання незалежності країною. Комплексна модернізація, яка спрямована на маштабне енергозбереження і на покращення екології".
Юлія Тимошенко сказала, що шведам довіряє, оскільки на власні очі бачила, як діють енергоощадні технології в Швеції. Прем’єр сподівається, що щось подібне можна буде зробити і в Україні. На місцях семистам мільйонам євро інвестицій неабияк раді. Кажуть, підготовчі питання вирішили: земельні ділянки під будівництво сміттєспалювальних заводів готові.
Анатолій Грицюк, голова Волинської облради: "Поряд зі мною сидять мери двох міст - це місто Луцьк і Володимир-Волинський, де вже ми провели титанічну роботу і вже готові площадки для будівництва".
Ларс Гулстанр, голова правління компанії "Екоенерджі": "Ми негайно починаємо після цього символічного підписання і почнемо впроваджувати їх вже восени у двох українських містах . Ми цілком готові перейти від слів до дій та плідної співпраці".
З підписанням угоди вийшов конфуз: зранку мерів міст і шведських бізнесменів чекали у Верховній Раді, де і мали підписати угоду, але вночі плани змінилися і її вирішили уколасти в уряді. Володимир Литвин вважає, що несуттєво, де ставили автографи, головне, що процес пішов.
Володимир Литвин, голова Верховної Ради України: "В Донецьку ситуація найкраща. Там уже готують техніко-економічне обґрунтування для побудови заводу, який даватиме місту енергію".
В 9 містах сподіваються, що співпраця буде плідною, адже для України сьогодні питання енергозбереження – одне з ключових.
|