Відбулося чергове засідання Громадської ради при Ужгородській МДПІ. На засіданні були присутні бюджетоутворюючі підприємства, представники малого, середнього бізнесу, сільськогосподарські підприємства, представники ЗМІ та громадські організації. Прийняла участь у засіданні голова рh ади Закарпатського відділення АППУ Волощук Марта Гнатівна.
Під час засідання Марта Гнатівна розповіла присутнім про становлення та розвиток державної податкової служби України. Про стан подання податкової звітності в електронному вигляді доповів начальник відділу інформатизації процесів оподаткування Юрій Володимирович Кастровський. Члени ради також отримали інформацію щодо розгляду звернень громадян в органах ДПС та організації роботи МДПІ по погашенню простроченої податкової заборгованості.
Про розгляд звернень громадян в Ужгородській МДПІ розповіла завідувач сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Кость Тетяна Петрівна. Так за п’ять місяців 2009р. до Ужгородської МДПІ надійшло 16 письмових звернень громадян. У порівнянні з минулим роком кількість звернень збільшилася на 2 звернення (за відповідний період минулого року надійшло 14 письмових зверненнь). З 16 звернень 14 - заяви громадян з різних питань оподаткування та 2 – скарги громадян. Найбільша кількість листів – 8 звернень стосувались питань проведення контрольно-перевірочної роботи. 7 звернень містили питання, пов’язані із нарахуванням та сплатою податку з доходів фізичних осіб та отриманням податкового кредиту.
За соціальним станом найчастіше до МДПІ звертались приватні підприємці (7 звернень або 44%). У більшості випадків громадяни не зазначають у зверненнях свій соціальний стан (9 звернень або 56 %).
За п’ять місяців 2009р. посадовими особами МДПІ проведено 17 прийомів громадян. Керівником МДПІ проведено 14 прийомів. На особистому прийомі за роз’ясненнями з питань діяльності ОДПС звернулось 19 громадян. За категоріями більшість громадян – посадові особи юридичних осіб (8 громадян або 42 %). У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість особистих прийомів зросла в 1,7 раза ( за 1-5 місяці 2008р. було проведено 10 особистих прийомів).
Начальник відділу погашення прострочених податкових зобов’язань Петрушка Емма Василівна зазначила, що одним із заходів наповнення бюджету – це погашення податкового боргу. Так станом на 01.06.2009 року за підприємствами Ужгородського району рахується податковий борг в сумі 5,8тис. грн., в тому числі до Державного бюджету 4009,5тис. грн.
Можна також виділити боржників, які відносяться до державної форми власності - так сума боргу державних підприємств на сьогодні становить – 997тис. грн. Погашення такого боргу на даний час можливе тільки шляхом реалізації майна на аукціоні або в судовому порядку, (в 2009 році спрямовано до бюджету через судове стягнення 119тис.грн., а за рахунок реалізації майна 60,5тис.грн.).
Одним із методів упередження податкового боргу це надання підприємствам розстрочки на податкове зобов‘язання. З початку 2009 року Ужгородською МДПІ вже укладено договорів з підприємствами про надання розстрочки на податкові зобов’язання платників податків на загальну суму 3377,5 тис. грн.
За матеріалами Ужгородської МДПІ
|