«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Червень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 17.05.2024, 13:52:18

Головна » 2009 » Червень » 24 » Нервозність на валютному ринку: що буде з гривнею?



Нервозність на валютному ринку: що буде з гривнею?
19:11:32
Скільки все ж таки коштуватиме долар в Україні: 7 гривень, як обіцяє Нацбанк, чи всі 10, як лякають деякі експерти?
 
Думки фахівців

 

Заступник голови Національного банку України Олександр Савченко: Гривня зміцнюватиметься

 

«Зараз курс рівноваги для України знаходиться на рівні 7 грн./дол. Але далі потрібно думати: якщо гривня зміцнюватиметься до 6 грн./дол., а інші валюти по відношенню до долара залишаться на колишніх позиціях, це негативно вплине на конкурентоспроможність нашої продукції», – вважає  Олександр САВЧЕНКО.

 

О.САВЧЕНКО переконаний, що, виходячи з цього, до кінця року курс гривня/долар буде на рівні 7 грн./дол. За його прогнозами, наступного року гривня може продовжити зміцнюватися.

 

Експерт МЦПД Олександр Жолудь: до кінця року долар коштуватиме 10 гривень

 

«Ми вважаємо, що в другому півріччі поточного року йтиме ослаблення гривні. Зараз прогноз нашого центру на кінець року - це 10 грн./дол.», - таку думку висловив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олександр ЖОЛУДЬ.

 

О.ЖОЛУДЬ повідомив, що наступного року деяке поліпшення зовнішньоторговельного балансу, а також ухвалення збалансованішого державного бюджету дозволить в деякій мірі зміцнити позиції гривні.

 

«Бюджет, а також ряд інших чинників дадуть можливість провести деяке зміцнення гривні наступного року до 9,5 грн./дол. на кінець 2010 року», - відзначив О.ЖОЛУДЬ.

 

Екс-голова Нацбанку Сергій Тігіпко: Підстав для  падіння гривні я не бачу

 

За словами Сергія ТІГІПКА, показники зовнішньої торгівлі, а також відсутність зовнішніх боргів і наявність значних резервів Нацбанку дозволяють говорити про те, що гривня може бути стабільною. “Підстав для її падіння я не бачу”, – сказав С.ТІГІПКО.

 

Він висловив переконання, що Національний банк зобов`язаний утримувати курс гривні на поточному рівні, а в перспективі має навіть умови для її посилення.

 

Разом з тим С.ТІГІПКО додав, що якщо національна валюта почне девальвувати, то “це буде на чиїйсь совісті, це будуть чиїсь зловживання”.

 

Олександр Охріменко, кандидат економічних наук: Тривіальне коливання курсу сприймається не зовсім адекватно

 

Експерт вважає, що валютний ринок функціонує в абсолютно нормальній ситуації, яка характерна для будь-якої економічної моделі, що переживає кризу.

 

"Продаж Нацбанком валюти з валютних резервів для задоволення потреб «Нафтогазу», відстрочення для банків із зарубіжним капіталом виконання вимоги про продаж валюти з їх резервів, збільшення обсягів експорту чавуну і сталі, а так само зростання валютної виручки від продажу продовольства – саме це ті чинники, які так чи інакше впливали і будуть впливати на валютний ринок. Але, не зважаючи на всю їх хаотичність, в цілому вони можуть тільки трохи зміцнити або ослабити гривню", - вважає Олександр ОХРІМЕНКО.

 

Економіст припускає, що єдиним чинником, який тяжіє над нашим валютним ринком і може дійсно істотно порушити рівновагу, що склалася, є корпоративні борги наших компаній перед нерезидентами: "За оціночними даними, цього року українським банкам і корпораціям необхідно буде повернути близько 14 млрд. доларів, одержаних раніше у вигляді позик, а також замість цінних паперів. Велика частина цього боргу приходиться на третій квартал поточного року. Але і тут слід внести ясність. Специфіка  бізнесу така, що материнським компаніям вигідніше оформити кредит своїй українській «дочці», ніж вливати гроші в капітал. Тому велика частина цих коштів повертатися не буде, борг буде просто переоформлений на інший термін і на нових умовах. І при цьому, за оцінкою експертів, близько 80% корпоративного боргу українських компаній перед нерезидентами становлять кредити материнських структур. Щодо частини, що залишилася, боргу, то ситуація може вирішитися з обопільної згоди сторін шляхом класичної реструктуризації боргу".

 

Економіст компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов: Ми не розділяємо побоювань

 

О.БЛІНОВ пов`язує «нервозність» на валютному ринку з неясністю навколо планів уряду щодо збільшення капіталу «Нафтогаза» за допомогою емісії внутрішніх облігацій. «Багато українських експертів висловили стурбованість з приводу інфляційних і девальваційних наслідків цього рішення, проте ми не розділяємо цих побоювань», - повідомив економіст.
 
 
 
Категорія: Фінанси | Переглядів: 567 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
Чи дозволять виборцям проголосувати вдома без відповідних довідок?
ЦВК опрацювала майже 100% бюлетенів: Янукович виграє 10%
Закарпаття: У Мукачеві затримали групу наркоділків
Погода у Закарпатті та Ужгороді 19 серпня
Україна увійшла до Топ-5 країн Європи за рівнем насильства серед молоді
Українські моряки хитрощами вирвалися з піратського полону
У США ховають чорних кішок: у Halloween на них полюють сатаністи
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...