Прожитковий мінімум відтепер становитиме більше 800 гривень. На фінансування нововведення "регіонали" вимагають 12 мільярдів гривень.
Верховна рада проголосувала за основу в першому читанні зміни до бюджету щодо підвищення прожиткового мінімуму в Україні.
За це рішення проголосували 243 депутати. Не голосували Блок Тимошенко і частина "Нашої України - Народної самооборони", що входить до парламентської коаліції.
Відповідно до проекту, внесеного Партією регіонів, пропонується затвердити на 2009 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 липня – 808 гривень, з 1 жовтня - 848 гривень. Для основних демографічних груп населення прожитковий мінімум встановлено на рівні:
Для дітей віком до 6 років: з 1 липня - 727 гривень, з 1 жовтня - 764 гривні;
Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 липня – 930 гривень, з 1 жовтня - 977 гривень;
Для працездатних осіб: з 1 липня – 860 гривень, з 1 жовтня - 900 гривень;
Для осіб, які втратили працездатність прожитковий мінімум встановили: з 1 липня - на рівні 644 гривень, з 1 жовтня – 674 гривень.
Також законопроектом передбачено встановити з 1 липня 2009 року розмір мінімальної зарплати 825 грн., з 1 жовтня – 864 грн. та з 1 грудня – 900 грн. на місяць.
Проти проекту виступив БЮТ, заявивши, що він розбалансує бюджет.
У відповідь "регіонал" Олександр Пеклушенко заявив: "12 мільярдів на бочку! Не знаєте, де їх узяти – ідіть із влади. У нас є люди, які знають, де знайти 12 мільярдів, і 25, і 30".
"Якщо у вас немає грошей для людей, чому у вас є 18 мільярдів для "Нафтогазу?" Чому є для Міноборони чверть мільярду? Закінчуйте дерибан країни. Або працюйте як вам радять, або збирайте манатки", - наголосив Пеклушенко.
У свою чергу, комуніст Адам Мартинюк заявив, що хоче подивитися, як ті, хто кричить про розбалансованість бюджету, будуть голосувати за урядові зміни до бюджету. Він нагадав, що згідно з прожитковим мінімумом українцю на місяць перепадає 3,2 кілограми хліба, а на одного військовополоненого німця в СРСР давали 21 кілограм.
"Регіонали" вимагали ухвалити їхній законопроект у цілому, але спікер Володимир Литвин відмовився ставити його на голосування. "Я погоджуся, якщо буде не 800, а 1500", - заявив він.
Водночас Литвин погодився поставити на голосування питання про скорочений розгляд законопроекту, але ця пропозиція не набрала достатню кількість голосів.
На чергову вимогу регіоналів Литвин запропонував "передати ПР усю владу з вимогою, що закон виконуватиметься. Але він як не виконується, так і виконуватися не буде" , - припустив Литвин.
Нагадаємо, раніше лідер ПР Віктор Янукович заявив, що в разі, якщо Верховна рада відмовиться підвищити прожитковий мінімум, "регіонали" заблокують роботу парламенту.
До підвищення прожитковий мінімум в Україні становив 626 гривень на місяць.
|