Хочеш дитину - плати. 200 доларів зажадала львівська чиновниця від сім’ї, яка мріяла всиновити малюка. Жінка з самого початку усіляко зволікала. Зрештою, натякнула, що за кілька сот доларів процес можна зрушити з місця.
Всиновити дитину львівському подружжю виявилося не так легко, як гадали. На перепоні стала чиновниця. Спочатку жінка усіляко затягувала справу. Зрештою натякнула, що невеличка грошова «премія» могла б все значно пришвидшити.
Оперативний працівник Личаківського РВ міста Львова: «З січня місяця, приблизно, тягнувся цей процес. Його підштовхували, вимагали в нього гроші...»
200 доларів – у таку суму хапуга оцінила дозвіл на спілкування з дитиною, яку подружжя збиралося всиновити. Відмова дати хабар означала б, що знайомство з малюком відкладається на невизначений термін. Голова подружжя зробив інакше.
Сергій Лесько, старший слідчий прокуратури Личаківського району міста Львова: «Він був поставлений в такі умови, що вимушений був дати хабар. Порадившись з дружиною, будучи поставлений у такі рамки, що за усиновлення дитини ще й потрібно давати хабарі службовим особам, вони звернулися в правоохоронні органи...»
Чиновниця бідкалася - дозвіл на знайомство з дитиною ніяк не підпишуть. Утім, коли чоловік віддав гроші, миттєво отримав необхідні документи.
Оперативний співробітник Личаківського РВ міста Львова: «Він зайшов до неї в кабінет. Приніс гроші. Вона взяла ці гроші. Сказала: «Наразі поки що дякую». Видала йому ті документи, які були йому необхідні, за які вона вимагала гроші».
Правоохоронці затримали зловмисницю одразу ж після отримання хабара.
Сергій Лесько, старший слідчий прокуратури Личаківського району міста Львова: «Було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 368 ч. 2 Кримінального Кодексу, за ознакою вимагання хабара. По цій справі триває розслідування».
Хоча в законодавстві чітко визначені і процедура, і перелік документів, необхідних для усиновлення, такі ситуації – не дивина. Бо як тільки справа доходить до практики, буває, посадовці зумисне затягують процес. Зарадити цьому можна.
Ольга Джочка, правознавець: «Органи прокуратури можуть здійснювати нагляд за цим процесом таким чином, що можуть вносити акти реагування. Це, по-перше. А, по-друге, органам прокуратури надано таку можливість брати участь в розгляді справ про усиновлення вже безпосередньо в суді».
Боротися з чиновницьким свавіллям треба. Це яскраво продемонструвало подружжя, яке не погодилося на батьківство за хабар. Зрештою, після пережитого, їхні плани усиновити маля не змінилися.
|