Щороку, з настанням літнього сезону, в області незмінно реєструються випадки отруєнь населення дикорослими грибами. Причиною отруєнь в більшості випадків стає вживання пластинчастих отруйних грибів, які помилково приймаються за такі їстівні гриби, як печериці, сироїжки, опеньки.
Не став винятком і 2009 рік: на даний час вже зареєстровано 2 випадки отруєння з числом потерпілих – 9 осіб, серед яких 1 дитина. Постраждали мешканці Ужгорода – 2 родини ромської національності, які збирали гриби в лісі поряд з мікрорайоном «Шахта». Причиною отруєнь стали пластинчасті гриби, з яких було приготовано суп. В результаті споживання страви на лікарняних ліжках опинилися 8 дорослих та дворічна дитина. Після надання первинної медичної допомоги семеро потерпілих самовільно покинули стаціонар, продовжили лікування тільки 2 особи, в т.ч. дитина.
Основними причинами виникнення отруєнь, як свідчить статистика, є необізнаність людей з правилами збирання дикорослих грибів, а також порушення технології приготування грибних страв. Причиною важких наслідків отруєнь, в тому числі й смертельних випадків, стає зволікання зі зверненням по медичну допомогу, самолікування.
Тому, на початку «грибного сезону», хочеться ще раз застерегти шанувальників «тихого полювання» і нагадати окремі правила запобігання грибним отруєнням:
Ніколи не вживати в їжу невідомі гриби!
Не збирати гриби, в їстівності яких є навіть найменший сумнів: схожі на їстівні, але ще не дозрілі, з недостатньо вираженими формами та кольором.
Не брати гриби з ознаками цвілі, загнивання, ослизлості, перестиглі та червиві.
Не збирати гриби, які зростають поблизу промислових підприємств, шосейних та залізничних доріг, сміттєзвалищ.
Не зберігати свіжозібрані гриби без холоду тривалий час.
Перед кулінарною обробкою гриби обов'язково ретельно промити і попередньо прокип'ятити, а відвар злити.
Не вживати велику кількість грибної страви на 1 прийом їжі, або протягом однієї доби.
Не дозволяти вживання грибних страв дітям, особливо до 3-х років.
У випадках появи ознак отруєння негайно звернутись по кваліфіковану медичну допомогу.
Залишки грибів та страви зберегти до приходу лікаря для встановлення причин отруєння і призначення відповідного лікування.
|