Статевий спосіб розмноження з'явився в ході еволюції як засіб генетичного захисту від паразитів.
Про це заявила група швейцарських і американських вчених у статті, опублікованій в журналі American Naturalist.
Автори статті зазначають, що організми, які використовують нестатевий спосіб розмноження - мікроби, деякі рослини і навіть деякі плазуни - отримують ряд переваг. Вони здатні розмножуватися з більшою швидкістю, а значить, можуть витіснити своїх двостатевих конкурентів.
Однак у цьому криється і слабкість асексуальних організмів. Всі їхні нащадки є їхніми точними генетичними копіями - клонами, і у разі, якщо паразити знайдуть в їх генетичному коді вразливість, вони можуть бути непропорційно значно схильними до зараження, говориться в статті.
Учені провели серію експериментів, щоб перевірити на практиці, як впливають відмінності у способі розмноження на популяції подібних організмів. Протягом майже десяти років вони спостерігали за змішаною популяцією новозеландських прісноводних равликів (Potamopyrgus antipodarum), що практикували обидва способи розмноження.
Результати експерименту показали, що спочатку найчастіші типи клонів через деякий час було повністю витіснено через інфекцію, тоді як ті, хто практикував статеве розмноження, продемонстрували значно більшу стійкість.
Як повідомлялося раніше, в червні цього року, біохімік з Університету Дюссельдорфа Білл Мартін з командою дослідників з'ясував, що секс підвищує ефективність еволюційного відбору.
|