«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 21:15:14

Головна » 2009 » Липень » 8 » У Тимошенко визначилися з Державним прапором та Державним гімном України



У Тимошенко визначилися з Державним прапором та Державним гімном України
21:55:23
 
Кабінет міністрів сьогодні на засіданні схвалив два законопроекти - про Державний прапор та про Державний гімн України.

 

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерстві юстиції, за словами міністра Миколи ОНІЩУКА, законопроекти були розроблені Міністерством юстиції на виконання частини шостої статті 20 та пункту 4 частини другої статті 92 Конституції України.

 

Проектом Закону «Про Державний гімн України» пропонується врегулювати питання опису, порядку офіційного використання і правового захисту Державного гімну України, пропонується визначити поняття еталонної музичної редакції Державного гімну України.

 

Слова гімну пропонується залишити незмінними в редакції, затвердженій Законом України «Про Державний гімн України» від 6 березня 2003 року № 602 – IV.

 

Проектом закону пропонується встановити вимоги до офіційного використання, тобто в даному випадку виконання Державного гімну під час проведення офіційних та урочистих заходів, телерадіотрансляції, у музичних та інших творах мистецтва, в інших випадках.

 

У проекті закону передбачається встановлення гарантій правового захисту Державного гімну України. Зокрема, пропонується визначити, що Державний гімн є власністю держави, закріпити недопущення використання Державного гімну не за призначенням, а також встановити підстави відповідальності за порушення законодавства про Державний гімн України.

 

Іншим проектом Закону України - «Про Державний прапор України» пропонується врегулювати питання опису, порядку офіційного використання і правового захисту Державного прапора України.

 

Запропонований проект враховує положення постанови Верховної Ради «Про Державний прапор України» від 28 січня 1992 року № 2067-XII, якою було визначено, що Державний прапор являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

 

Проектом закону передбачається, що технічні вимоги до виготовлення Державного прапору України, відтворення його кольорів мають визначатись національним стандартом України, який затверджується центральним органом виконавчої влади з питань стандартизації.

 

Проектом Закону «Про Державний прапор України» також передбачено, що право власності на національний стандарт України щодо технічних вимог до виготовлення прапора належить державі. Права власника від імені держави здійснює центральний орган виконавчої влади з питань стандартизації.

 

З метою встановлення єдиних вимог до використання Державного прапору України проектом закону пропонується визначити порядок офіційного використання Державного прапора України, тобто вимог до встановлення (підняття) та розміщення Державного прапора України органами державної влади та органами місцевого самоврядування, фізичними і юридичними особами.

 

Окремою статтею встановлюються гарантії правового захисту Державного прапора. Зокрема, встановлюється заборона використання Державного прапора як геральдичної основи для інших прапорів, використання або імітування зображення Державного прапора України у символіці об`єднань громадян, політичних партій, професійних спілок, а також у рекламі тощо.

 

З метою посилення правового захисту державних символів України у прикінцевих положеннях законопроекту передбачається внесення змін до Закону України «Про об`єднання громадян» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Зокрема, пропонується внести зміни до частини третьої статті 18 Закону України «Про об`єднання громадян», встановивши, що у символіці об`єднань громадян, політичних партій, професійних спілок забороняється використання або імітування зображення державних символів України. Це зумовлено тим, що у статті 18 Закону України «Про об`єднання громадян» встановлюється лише заборона використання державних символів у символіці політичних партій.
 
 
 

 

Категорія: Україна | Переглядів: 1061 | Додав: valera


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
ДАІ запропонувала нові правила дорожнього руху
Ученые предрекают Земле апокалипсис из-за гигантской магнитной бури в 2013 году
69 лет назад началась Великая Отечественная война
Погода у Закарпатті та Ужгороді 28 червня
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
Офіційний курс валют на 14 липня
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...