Вчені прийшли до висновку, що кішки здатні використовувати мурчання для керування своїми господарями завдяки спеціальним частотам, схожими з частотами дитячого плачу.
Зокрема, цей звук допомагає тваринам домогтися, щоб їх погодувати, наводить результати дослідження вчених ScienceNOW.
Мурчання - низький звук з частотою близько 27 герц, зазвичай є у кішок ознакою задоволення. Однак вченим відомо, що деякі кішки можуть видавати схожі звуки, коли поранені або в разі небезпеки. В рамках роботи дослідники вивчили мурчання котів, які просять у господарів їжу.
Для дослідження вчені відібрали 10 добровольців, у яких були кішки. Потім фахівці записали різні види мурчання цих тварин. Як з'ясувалося, мурчання тварин під час вимагання їжі здалося і господарям кішок, і тим, у кого їх ніколи не було, найнастирливішим.
Науковий аналіз записів показав, у настирливому мурчанні кішок присутні високі звуки, частоти яких співпадають із частотами дитячого плачу. Таким чином, люди природним чином реагують на подібне мурчання: деякі господарі зізнавалися, наприклад, що іноді прокидаються від мурчання своїх котів, коли ті хочуть їсти.
Щоб переконатися у впливі звуків, вчені використовували спеціальне програмне забезпечення для придушення частот, що відповідають за настирливість. В результаті учасники дослідів перестали класифікувати дані мурчання як неприємні. Порівняти приємне і неприємне мурчання можна туті тутвідповідно.
За словами дослідників, цей експеримент підтвердив думки, що кішки дресирують своїх господарів.
|