Уряд Великобританії підготував законопроект, який відміняє граничний вік для виходу на пенсію.
Закон, що діє зараз, визначає 65 років як пенсійний вік. У результаті працедавець має право звільнити співробітника або співробітницю після досягнення ними даної вікової групи.
Зараз лейбористський уряд прийняв рішення відмінити дане обмеження, яке розглядається ним як "дискримінаційне".
В результаті в Великобританії вже в нинішньому році буде ліквідовано саме поняття пенсійного віку: люди зможуть працювати стільки, скільки вони самі вважають необхідним, і допоки можуть впорюватися зі всіма посадовими обов'язками.
Нинішня ініціатива уряду викликана двома причинами.
Перша з них – особливості розвитку сучасного британського товариства, де вік людини практично перестав відчуватися через соціальні та трудові зміни, які сталися в останні два десятиліття. У результаті люди зберігають активність до граничного віку і залишаються активними навіть на самому схилі своїх років.
Друга – демографічні зміни, які призвели до того, що вперше в нинішньому році кількість пенсіонерів перевищила кількість школярів.
Свій внесок у відміну пенсійного віку внесла і нинішня економічна криза. Проведене за замовленням уряду спеціальне дослідження показало, що для подолання тяжких наслідків кризи тривалість трудової діяльності британців має бути збільшена на 7 років.
Проте уряд зважився взагалі відмінити пенсійний вік. Залишається лише визначити, з якого віку і кому виплачуватиметься мінімальна державна пенсія. Мабуть, ці виплати отримують нову назву.
|