Першим затемнення побачить російський супутник Коронас-фотон з сонячною обсерваторією на борту, а через півгодини - земляни.
22 липня в 03.51 за київським часом станеться сонячне затемнення: місячна тінь торкнеться поверхні Землі над територією Індії, потім пройде через Китай, Японію, Маршалові і Гільбертові острови і закінчить дорогу в Тихому океані в 07.19.
Першим затемнення побачить російський супутник Коронас-Фотон з сонячною обсерваторією Тесис на борту, оскільки для нього воно почнеться на півгодини раніше, ніж для жителів Землі.
Як відзначають спеціалісти, це затемнення унікальне за тривалістю: у максимальній точці Земля зануриться в темноту на 6 хвилин 39 секунд.
Хоча в космосі в даний час працюють шість сонячних обсерваторій, затемнення зможуть спостерігати лише дві з них: Коронас-Фотон і японський зонд Hinode, розповідають вчені.
"Два апарати в сумі в ході скоординованої програми спостережень зможуть зберегти відразу чотири проходження Місяця по сонячному диску", - говориться в повідомленні.
"Першим з двох апаратів, і взагалі, першим на нашій планеті, затьмарення Сонця побачить Тесис. За півгодини до того, як тінь Місяця торкнеться поверхні Землі, телескопи збережуть перше проходження Місяця по сонячному диску. Через півгодини серію знімків зробить Hinode", - відзначають експерти.
Програми спостереження вже закладені в обоє супутників. Результати - фотографії і відеоматеріали - повинні поступити на Землю вже увечері в день затемнення, близько 16.30.
Нагадаємо, що сьогодні виповнилося рівно 40 років з дня першої висадки людини на Місяць.
|