На думку юристів, у суді можна скасувати всі покарання, що ґрунтуються на роботі цього приладу. Та скаржиться українській Феміді тільки один відсоток оштрафованих.
Стягнення за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані за допомогою «Візира» – поза законом. Так вважають деякі юристи. На їхню думку, використання цього вимірювача порушує основні права та свободи громадянина.
Ганна Гранкіна, юристка: «Людина отримує вже готову постанову. Вона не має можливості надати пояснення. Не складається протокол на місці порушення. Не беруться до уваги інші обставини, які б могли пом’якшити відповідальність».
Правники незадоволені відсутністю сертифікату якості на систему «Візир». Але найбільше претензій у юристів до режиму роботи приладу.
Олександр Поставець, юрист: «Система «Візир» визначається як спеціальний технічний засіб. Закон передбачає, що якщо це спеціальний технічний засіб, то він має працювати обов’язково у технічному режимі. «Візир» не працює в автоматичному режимі. Немає в нього такої функції. Тому та постанова, яка винесена за даними фотокартки «Візиря», є незаконною».
ДАЇ-вці визнають - вимірювач дійсно працює тільки в ручному режимі. Але це не суперечить чинним нормам законодавства, оскільки його використовують як апарат фотофіксації. У ДАІ не згодні і з тим, що отримувач «листа щастя» не може відстояти свої права.
Сергій Будник, заступник керівника Департаменту ДАІ: «Законодавець прийняв рішення щодо можливості оскарження цих постанов у 10-денний термін з дати, з якої стало відомо про накладання того чи іншого стягнення».
Державтоінспекція вже планує модернізувати вимірювач, аби він повністю відповідав законодавству і працював у автоматичному режимі. Та головний аргумент міліціянтів на користь «Візира» - зменшення кількості ДТП.
Сергій Будник, заступник керівника Департаменту ДАІ: «Зниження іде по дорожньо-транспортним пригодам з потерпілими приблизно на 35% і по загиблим, і по пораненим».
Усього в Україні діє близько трьох із половиною сотень «Візирів». Їх почали використовувати для фотофіксації перевищення швидкості 8 місяців тому. В майбутньому ДАЇ-вці планують замінити цей прилад на досконаліші стаціонарні вимірювачі швидкості.
|