Ультрафіолетове випромінювання пов’язане з розвитком деяких аутоіммунних захворювань у жінок, за даними дослідження Національного інституту навколишнього середовища, здоров’я і наук.
Фахівці виявили, що жінки, що проживають в містах з високим рівнем сонячної активності, частіше розвивають аутоіммунну мускульну хворобу під назвою міозит або хвороба Вагнера, що характеризується м’язовою слабкістю. За словами медиків, жінки частіше за чоловіків одержують діагноз багатьох аутоіммунних розладів, але причини даної асоціації були неясні. Передбачається, що жіночий організм інакше реагує на сонячні промені і таким чином більш схильний до аутоіммунних порушень.
Лабораторні тести на мишах показали, що у жіночих особин під впливом сонця швидше з`являється шкірне запалення. Дерматоміозит і поліміозит, відмічені у жінок через вплив сонця, є аутоіммунними захворюваннями, при яких імунна система організму атакує тканини м’язів, шкіри і іноді інші тканини тіла. Дерматоміозит зазвичай супроводжується відмітним червонувато-фіолетовим висипом на верхніх повіках або на суглобах. Дослідники зробили висновок, що жінки генетично сприйнятливіші до аутоіммунних хвороб.
|