Нагадаємо, що журналісти побачили на руці патріарха під час його візиту в Україну годинник марки Breguet вартістю від 28 до 36 тисяч євро. Годинник класичної моделі Breguet - з корпусом з білого золота і ремінцем з шкіри крокодила – попали в кадр під час молебня на Володимирській горі в Києві.
Коментуючи це повідомлення, професор Московської духовної академії протодиякон Андрій Кураєв засумнівався, що патріарх знає, скільки вартує його годинник. Як пояснив протодиякон, патріарх по магазинах не ходить, і в значній мірі побут і служіння священнослужителя високого чину обставлені дарованими йому предметами.
"Цілком може бути, що цей годинник був дарований патріархові кимось з президентів тих десятків країн, на території яких наша Церква здійснює свою пастирську діяльність", - передбачив батько Андрій.
Протодиякон нагадав, що аналогічні претензії висловлювалися і святому праведному Іоану Кронштадтському, який закликав вести духовне життя, а сам носив дорогі шовкові ряси. За словами отця Андрія, одного дня батько Іоан відповів на докори так: "Я довго сумнівався, чи можу залишати у себе такі дорогі дарунки, а потім зрозумів, що якщо я їх віддаватиму, то ображу людей, які ці дарунки мені зробили".
Батько Іоан роздавав гроші, які йому діставалися як пожертвування, а дорогі предмети залишав собі, аби не бентежити тих, хто йому їх дарував. "Це теж форма упокорювання: не стилізувати себе під мандруючого убогого ченця, а покірливо користуватися тим, що дають тобі люди і Церква, але при цьому серцем не прикипаючи до цих речей", - сказав батько Андрій.
Візит патріарха Кирила на Україну почався 27 липня. В ході візиту патріарх відвідав Київ, Донбас, Севастополь, Корець, Рівно, Волинський для Володимира, Почаєв. В Україні його зустрічали як православні, так і громадяни, які виступають за незалежність української церкви від Москви. 5 серпня патріарх повернувся до Москви.
|