Понеділок приніс в оперативно-рятувальну службу Закарпаття чергові звістки про загибель людей на водних об’єктах.
Перша неприємна звістка надійшла 9 серпня о 11:30. надійшла з села Верхній коропець, де у ставку потонув 41-річний мукачівець. Як вдалося з’ясувати, чоловік разом з сім’єю та друзями відпочивали на березі ставка. Пізніше він вирішив порибалити, сів у човен та відплив від берега. Що далі відбувалося, можна тільки здогадуватися. Відпливши на деяку відстань, чоловік випав з човна та «пішов» на дно.
Все це побачив чоловік, який відпочивав разом із Дмитром. Не гаючи часу чоловік зателефонував за номером «101». На місце події було направлено водолазну групу водолазів-рятувальників аварійної станції з обласного центру, які вже через півгодини після прибуття підняли тіло загиблого на поверхню. Зі слів родичів, загиблий страждав на серцево-судинні захворювання, що можливо і призвело до загибелі. Наразі причину загибелі людини з’ясовують судмедексперти.
Друга неприємна звістка надійшла з села Клячаново того ж Мукачівського району, де у воді потонув 70 –річний місцевий мешканець.
У третьому випадку, у каналі, що протікає поз село Велика Добронь потонув місцевий 20 річний юнак.
В головному управлінні МНС в Закарпатській області звертають увагу громадян на дотримання правил поведінки на водних об’єктах. Тільки в поточному році на закарпатських водоймах вже загинула 41 людина, серед них троє малолітніх людей.
Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися елементарних правил поведінки, а саме: купайтеся лише в добре знайомих або спеціально відведених місцях. Якщо ж ви будете купатись у незнайомому місці, попередньо обстежте дно і заходьте у воду поступово. Не переоцінюйте свої сили, не запливайте далеко від берега. Не стрибайте у воду з круч, мостів і інших високих місць. Не варто купатися поодинці біля крутих обривистих і зарослих рослинністю берегів.
Не пустуйте на воді, особливо з тими, хто погано плаває. Тривале купання спричиняє переохолодження організму і судоми. Відчувши навіть легку лихоманку, негайно вийдіть на берег. Не входьте у воду відразу після сонячних ванн або розігрітим після рухливих ігор: від різкої зміни температури можна втратити свідомість. Не купайтеся в нетверезому стані. Потрапивши в сильну течію, випливайте під кутом до її напрямку. Якщо ви не вмієте плавати і перебуваєте у воді самі, не заходьте глибше пояса. Не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте їм відпливати далеко від вас і слідкуйте за тим, щоб надувні предмети, на яких плаває ваша дитина, не пропускали повітря. Остерігайтесь річок, які мають сильні течії.
Центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області
|