Австралійський суд дозволив паралізованому чоловіку піти з життя.
Медичній установі міста Перт, де знаходиться 49-річний Крістіан Россітер наказано припинити давати інваліду їжу. Лікарів звільнять від кримінальної відповідальності за смерть пацієнта.
Паралізований в результаті автоаварії Россітер повідомив верховний суд штату Західна Австралія, що знаходиться при здоровому глузді й хоче померти. Чоловік відзначив, що позбавлений можливості виконувати навіть елементарні задачі: "Я не здатний висякатися сам. Не можу витерти сльози з очей".
Крістіан Россітер повідомив, що готовий поїхати вмирати до Швейцарії, проте він розуміє, що там для еватаназії знадобиться тривала процедура. Россітер попросив, щоб йому дозволили померти на батьківщині, забезпечивши знеболюючими і давши дивитися телевізор - "щоб час ішов швидше", пояснив він.
Адвокат медичної групи Brightwater, що опікає Россітера, повідомив, що компанія не має чітких поглядів на питання евтаназії, проте не хоче порушувати закон, заморивши людину голодом. Суддя ухвалив, що містер Россітер має право сам визначати свою долю. Давати йому їжу і воду насильно не можна, і відповідати за його смерть ніхто не буде.
Суд прийняв "розумне і тверезе" рішення, вважає доктор Скотт Блекуелл, глава добродійної організації Palliative Care, яка допомагає смертельно хворим людям.
На думку лікаря, пацієнт, переставши одержувати їжу, помре протягом тижня або двох. "Люди схильні вважати, що це жахлива смерть, але насправді вона не пов'язана з великими стражданнями, якщо приймати необхідні заходи", - зауважує доктор Блекуелл. "Це не так вже хворобливо або болісно. У якийсь момент він впаде в кому і помре", - пояснює медик.
Доктор Блекуелл звертає увагу, що деякі смертельно хворі люди впадають в депресію і бажають наблизити смерть. Якщо вилікувати депресію, це бажання може пройти. Проте у випадку з Россітером не йдеться про депресію - у пацієнта є об'єктивні причини квапити відхід з життя, визнає лікар.
Рішення суду Західної Австралії створює прецедент, проте в різних штатах закони відрізняються, і поки неясно, який ефект даний вердикт надасть на ситуацію з евтаназією в країні.
|