Європейський інвестиційний банк UBS склав рейтинг рівнів заробітних плат у найбільших містах 73 країн світу.
Найбільшу зарплату в Європі отримують в Цюріху і Женеві, а найменшу - в Києві. За годину мешканці української столиці в середньому заробляють близько 2 доларів – що вдесятеро менше, ніж у Цюріху (близько 23 доларів).
Дослідження найбільшого європейського інвестиційного банку UBS порівнює рівень життя у 73 країнах світу за багатьма критеріями, зокрема, вартістю найпоширеніших товарів та послуг, умовами праці та заробітною платою.
Згідно з результатами дослідження, загалом за рівнем оплати праці Київ виявився на 65 місці, між Пекіном та Бангкоком. За даними за 48-годинний тиждень річний дохід, наприклад, київських автомеханіків, становить всього 3,1 тисячу доларів. Це найнижчий показник серед країн Європи. Навіть у Москві заробляють набагато більше – 13,2 тисячі доларів.
Київські вчителі отримують 3,4 тисячі доларів в рік за 34 години роботи на тиждень. У російській столиці цей показник ненабагато більший – 5,2 тисячі доларів при 52-годинному робочому тижні. А ось, наприклад, в Лондоні вчителі заробляють понад 24 тисячі доларів на рік, у Нью-Йорку – 28 тисяч, у Токіо – 33,3 тисячі. Порівняв UBS зарплати і за іншими професіями.
Також цікаво, що, наприклад, щоб купити кілограм хлібу, киянину доведеться працювати (в середньому) 21 хвилину. У Москві та Лондоні цей же показник становить 10 хвилин. Щоб придбати кілограм рису, мешканець української столиці змушений буде працювати вже 32 хвилини (у Лондоні відповідний показник – 8 хвилин). А щоб заробити на плеєр iPod Nano київським спеціалістам доведеться "горбатитися" 82 години.
Найбільш "працьовитими", за даними дослідження, виявилися мешканці Бангкока – при 2165 робочих годинах на рік їм оплачують лише 7 днів відпустки (не вважаючи державних свят). Москва при 1763 робочих годинах на рік оплачує 19 днів. Кияни працюють більше москвичів – 1960 годин, і відпочивають більше – 26 днів.
Мюнхенці працюють 1692 години, а відпочивають на день більше киян. Жителі Вільнюса працюють 1749 годин, а відпочивають по 28 днів в році. Найбільша відпустка зафіксована в Лімі і Ріо-де-Жанейро – 30 днів. Мешканці Західної Європи працюють менше всіх – в середньому 1745 годин на рік, Східної Європи – 1830 годин. У Ліоні і Парижі зафіксований найнижчий робочий час у світі – 1582 і 1594 години відповідно. Більше всіх серед європейців працюють швейцарці і греки – 1896 і 1827 годин на рік.
|