Отож, у 1846 році - німецький астроном відкрив Нептун
Працюючи в Берлінській обсерваторії, німецький астроном Йоганн Готфрід Галле на підставі теоретичних розрахунків французького астронома Урбана-Жана-Жозефа Ле Вер'є відкрив восьму планету Сонячної системи, названу за традицією іменем античного бога, - Нептун.
1848-го року американець Джон Куртіс зробив першу жувальну гумку.
У 1910-му 23-річний перуанський льотчик Хорхе Чавез вперше перелетів через Альпи.
Недалеко від фінішу літак Чавеза впав на землю з висоти 30 метрів, і через чотири дні він, не приходячи до свідомості, помер.
1995-й рік - у Феніксі ФБР заарештовало Гульємо Гейде, інженера корпорації Intel.
1993 році, маючи доступ до службової конструкторської документації і технологічної інформації по розробці і виготовленню чіпів 486 і Pentium, інженер скопіював їх і передав конкуренту Intel, корпорації Advanced Micro Devices (AMD), керівництво котрої одразу ж повідомило про це федеральні органи . Під час слідства Гейде зізнався, що в свій час передавав службову інформацію AMD на Кубу, в Китай, Північну Корею та Іран.
Народилися 23 вересня:
63-й рік до н.е. - Гай Юлій Цезар Октавіан Август, перший римський імператор, в честь котрого названий восьмий місяць року.
У 1861-му народився Роберт Бош, німецький інженер, винахідник свічки запалювання, магнето, засновник однойменної фірми.
15 листопада 1886 Бош відкрив у Штутгарті власну фірму, що отримала назву "Майстерня точної механіки і електротехніки".
У перші роки після відкриття власної справи йому доводилося нелегко, тому що левова частка прибутку йшла на закупівлю нового обладнання. У цей час Бош займався в основному виробництвом електричного устаткування, але також іноді змушений був братися і за непрофільні замовлення. До своїх клієнтам він їздив на велосипеді і привчав до цього своїх співробітників. Подібне його поведінка викликало чимале цікавість у мешканців 1872-го року — Соломія Крушельницька, українська оперна співачка.
В 1943 році народився Хуліо Іглесіас, іспанський футболіст ("Барселона"), співак.
Занесений у книгу рекордів Гіннесса - на 1998 рік продано більше 100 мільйонів 60-хвилинних альбомів.
|