"Хто працює на ринках, прекрасно знає, що в договорі прописана одна сума, а платиться зовсім інша. В крайньому випадку, пишеться одна сума за договором, а потім починають добавлятися деякі послуги. Послуги прибиральниці, які можуть коштувати від 500 до 1000 гривень в місяць. При цьому постійні перевірки всіх, кого тільки можна”, - каже приватний підприємець Святослав Шевцов.
”При нинішній складнощі документів на ведення бізнесу жоден підприємець не може мати стовідсоткового пакету документів. Тому, чиновник, який приходить з перевіркою - у нього завжди якийсь пункт, по якому він може причепитись”, - каже приватний підприємець Сергій Коломієць.
Згідно дослідження вітчизняних експертів, на сьогодні тільки 36 відсотків українців готові активно протидіяти корупції. Решта ж сприймає її як належне.
”Корупція найбільше поширена це в закладах: державних медичних установах – 63% громадян України стикаються з корупцією в державних медичних установах, також стикаються з корупцією в закладах середньої освіти. Смішно, але це наші школи, садки, дошкільні заклади - це 60%. А вже потім йде міліція і ДАІ”, - каже директор українського інституту публічної політики Віктор Чумак.
”Більш всього викрито злочинів і хабарів, це звичайно, Донецька і Дніпропетровська, бо ці області, вони найбільше по кількості жителів”, - каже начальник Департаменту Держслужби боротьби з економічною злочинністю МВС України Володимир Коряк.
Протидіяти корупції можливо лише єдиним способом: змінити ставлення українців до неї. І лише після цього редагувати законодавство, - переконані експерти