Більше половини іграшок небезпечні для вашої дитини. Як повідомляє ТСН, такі дані оприлюднила Держспоживінспекція за результатами торішніх перевірок. І, попри те, що підприємців оштрафували загалом на 6 мільйонів гривень, а в Україні запрацювали нові, суворіші закони, ситуація з дитячими товарами досі критична, стверджують інспектори.
При купівлі іграшки варто звертати увагу не лише на цінник. Тоді шанси купити нехай китайську, але якісну та безпечну іграшку, зростають в рази. Продавець пояснила, що якість іграшок можна визначити і за запахом. Якісні вироби його не мають. Та у Держспоживінспекції порадили не довіряти таким запевненням і показали іграшки, перевірені торік. На вигляд - звичайні. Насправді - або токсичні, або містять дрібні деталі, які дитина може проковтнути, або ламаються, залишаючи гострі краї.
Лікарі у свою чергу констатують, що іграшки, а також харчі та одяг є головною причиною збільшення дитячих алергій. Захист від непотребу - сертифікація. Імпортер або виробник зобов'язаний надати на кожну партію свого товару так звану декларацію відповідності. На самому товарі має бути спеціальний знак якості - у вигляді трилисника.
"На всіх коробочках є наклейка. На наклейці обов'язково вказано, хто виробив, де виробив", - пояснила керівник мережі магазинів дитячих товарів Лана Стаценко. 90% іграшок в Україні - китайські, однак і китайське буває різним. Так, на базарах запевняють, що продають ті ж самі іграшки, що і в магазинах, але за нижчими цінами. Однак сертифікату якості надати не можуть. Статистика перевірок теж свідчить не на користь базарної торгівлі.
"90% виявлених небезпечних іграшок реалізовувалися на ринку дрібними ФОПами", - повідомив заступник керівника управління ринкового нагляду Держспоживінспекції Микола Дмитрієв. Цьогоріч Держспоживінспекція отримала від уряду на перевірки та експертизи рекордну суму - 24 мільйони гривень. Інспектори запевнили, що дитячі товари вони перевірять першими.
|