Усі на збирання врожаю - порада лікарів. А надто для тих, хто страждає на осіннє загострення синдрому хронічної втоми. Протиотрута від цієї недуги відома давно. Лопата і земля - найкращі ліки.
Баба Надя в дірявих шкарпетках та з лопатою в руках воює за врожай. Картопля цього року нікудишня. Мало дощів, земля – суцільний пісок, ще й бульбу щось погризло. Втім, розгинатися пенсіонерка не збирається.
Поруч сусідка картоплю вже зібрала. Тепер радіє помідорам.
75-ти річна бабуся живе в столиці, а п’ять соток землі під Києвом дістались у спадщину. Олена Гаврилівна все життя працює на землі і навіть не здогадується, що такі вправи із граблями та мішками психологи називають агрофітнесом.
"Ага, вони не пробували ці психологи робить. Хай прийдуть попробують", відповідає старенька.
Психолог Вадим Колесников пробувати не збирається, втім, селянам заздрить. Вправи на землі корисні для тих, хто страждає на депресію або навіть втратив сенс життя.
Селяни рідше страждають на депресію, тому що добре бачать результати своєї праці. Оту картопельку.
Біоенергетики теж двома руками за працетерапію. Мовляв, що ближче людина до землі, то вона сильніша. Швидше відновлюється після стресів та хвороб.
Земля дуже сильно підсилює енергитику людини. Не важно, чи знає про це людина чи ні – земля все одно крутиться, запевняє Юрій Швець, біоенергетик.
Спостерігати за обертанням землі селянам ніколи. Проте погоджуються - рука так і тягнеться до лопати.
Чоловіки на українських фазендах – рідкість, стреси вони знімають по-іншому та в інших місцях. Ілля на великому пікапі - у землі ніколи не копирсався. "Щоб стрес зняти? Є інші способи. Наприклад на природі відпочинок", - підсумовує він.
Ефективність працетерапії визнали у всьому світі. Крім лікувального ефекту – це ще й виконання продовольчої програми родини. Втім, лікарі застерігають - завершення сільськогосподарських робіт відзначають спиртними напоями. Тут головне - не перебрати. Алкоголізм лопатою вже не здолаєш.
|