Вчені зі Стенфордського університету створили батареї, що складаються з паперу і спеціального чорнила. У рамках дослідження вчені створили спеціальне чорнило, що містить вуглецеві нанотрубки і срібні наноштирі. Шар цієї фарби дозволяє перетворити відповідну поверхню в батарею або конденсатор.
Учені випробували кілька видів поверхонь (наприклад, пластик), однак найбільш надійною основою для надтонких батарей виявився звичайний папір. З'ясувалося, що волокниста структура цього матеріалу дозволяє нанотрубкам і наноштирям чудово закріплюватися на її поверхні. Дослідники підкреслюють, що отримані ними батареї є надзвичайно надійними. Так, деформація, коливання вологості, температури і навіть поміщення батарей в розчин кислоти не дали будь-якого істотного впливу на їх роботу. Вчені сподіваються, що їх нова розробка стане в нагоді, зокрема, при створенні електромобілів.
Зовсім недавно вченим зі Швеції вдалося створити батареї на основі паперу і солі. Їх варіант, однак, не настільки гнучкий і невибагливий до навколишніх умов. Крім цього схожа розробка недавно була виконана в європейському об'єднанні інститутів Fraunhofer-Gesellschaft. Там батареї запропонували друкувати на пластику за технологією, яка нагадує технологію друку малюнків на майках.
|