Голова уряду заявив, що проект також передбачає значне скорочення кількості податків. Водночас прем'єр підкреслив, що завданням уряду є забезпечення сплати податків усіма платниками. Про це він сказав на прес-конференції, присвяченій представленню проекту Податкового кодексу. "Ми встановимо податки, напевно, найнижчі в Європі", - сказав Азаров.
З його слів, проект також передбачає значне скорочення кількості податків. Водночас прем'єр підкреслив, що завданням уряду є забезпечення сплати податків усіма платниками. Так, Кабінет міністрів ініціює введення диференційованого оподаткування доходів фізичних осіб. Зі слів Азарова, відповідно до нової редакції проекту, фізичні особи з доходами до 10 мінімальних зарплат будуть сплачувати податок на прибуток за ставкою 15%, а з доходами понад 10 мінімальних зарплат - 17%.
Попередня версія проекту кодексу передбачала сплату всіма фізособами податку на доходи за ставкою 15%. Також уряд ініціює ініціює введення податку 5% на доходи, одержувані фізичними особами від розміщення депозитів у банках, при сумі депозиту від 200 тис. гривень. "На доходи від депозитів до 200 тис. гривень податків не буде", - сказав голова уряду.
Прем'єр додав, що понад 90% громадян мають депозити в банках до 200 тис. гривень і не будуть сплачувати такий податок. Раніше уряд передбачав у проекті Податкового кодексу норму про введення такого податку для всіх депозитів, незалежно від їх розміру. Крім того, в кодексі уряд ініціює ведення податку на нерухомість 10 гривень/кв. м на рік для приміщень площею від 100 кв. м у містах і від 200 кв. м у сільській місцевості.
З слів прем'єра, у такий спосіб близько 95% громадян не будуть сплачувати цей податок, тому що приналежні їм житлові приміщення мають меншу площу. "А інші платять по 10 гривень за квадратний метр", - сказав прем'єр. Кабмін розраховує на підтримку парламентом цієї ініціативи. Попередня версія проекту Податкового кодексу не включала норми про введення податку на нерухомість.
|