"Жодна країна не відмовилася б від ринку в понад 200 млн. чоловік. Ось перед нами є ринок, де ми можемо забезпечити роботу для нашого капіталу, наших компаній, наших людей і відмовлятися від цього може тільки, так скажемо, вузько обмежена людина . Ми і зараз не відкидаємо цю ідею ", - сказав він.
При цьому Азаров звернув увагу на існуючі конфлікти інтересів між українськими і російськими виробниками труб, хімічної продукції та інше.
"Навіщо російським трубникам конкурент у вигляді українських трубників, навіщо російським хімікам конкурент у вигляді українських хіміків і т.д.", - додав він, відзначивши, що долати можливі конфлікти відразу після створення ЄЕП допомагала "політична воля" держав-учасників.
Нагадаємо, Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Україна після президентських виборів висловлює зацікавленість у підключенні до інтеграційних проектів на пострадянському просторі, насамперед, у рамках Єдиного економічного простору. "Ми їх (Україну) не квапимо, у них йде внутрішня робота - їм важливо порівняти свої інтереси на різних напрямах зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, але я знаю, що вони дуже зацікавлені, що вони готові до цієї роботи підключитися", - сказав він.
У свою чергу, президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія готова розглядати можливість співробітництва з Україною в рамках Єдиного економічного простору і Митного союзу на прийнятних умовах.
Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович заявив, що створення Єдиного економічного простору між Росією, Казахстаном, Білорусією і Україною можливо лише в тому разі, якщо всі ці країни стануть членами СОТ.
Також Янукович додав, що на сьогоднішній день тема вступу України в ЄЕП "є актуальною, але вона вимагає додаткових зусиль. Ми взагалі не знаємо, наскільки глибоко в цьому процесі просунулися наші партнери - Росія, Білорусь і Казахстан. В усякому разі, наші фахівці вже працюють над цим питанням ".
Як повідомлялося раніше, 19 грудня 2009 президенти Росії, Білорусі та Казахстану Дмитро Медведєв, Олександр Лукашенко і Нурсултан Назарбаєв домовилися створити єдиний економічний простір (ЄЕП) до 1 січня 2012 року.