У середу, 27 липня, під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Івана Качура пройшла селекторна нарада з питань легалізації зайнятості населення, погашення заборгованості до Пенсійного фонду та виплати заробітної плати в області, - повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА.
Першим учасники наради розглянули питання легалізації трудових відносин на підприємствах краю. Як повідомив начальник управління праці та соціального захисту населення Віктор Мацола, з початку року перевірено 898 суб'єктів господарської діяльності області. Встановлено понад тисячу порушень трудового законодавства. В результаті проведеної роботи укладено та зареєстровано в центрах зайнятості трудові договори з 934-ма працівниками. Найефективніше спрацювала робоча група з питань легалізації на Виноградівщині – перевірено 75 суб'єктів господарювання, Мукачівщині – 33, Рахівщині – 28 та Тячівщині – 23. Натомість у місті Чоп не було проведено жодного рейду-перевірки. Незначна кількість рейдів здійснена також на Великоберезнянщині, Міжгірщині та Берегівщині.
– Хочу наголосити – важлива не кількість рейдів, а їх дієвість. Вони повинні сприяти легалізації трудових відносин між роботодавцем та робітником, що надасть соціальні гарантії робітнику та додаткові надходження до бюджету. Тож одразу попереджаю про відповідальність за проведення фіктивних перевірок та за невиконання поставлених завдань, – наголосив заступник керівника краю Іван Качур.
Друге питання порядку денного стосувалося виплати заборгованості з виплати зарплат. У порівнянні з минулим місяцем борг зменшився на 7,5 % (1 млн.) і на разі становить близько 13 мільйонів гривень. Зменшення заборгованості на 23 % у порівнянні з попереднім місяцем відбулося за рахунок економічно активних підприємств. Ситуація ж на підприємствах-банкрутах залишається складною – борг зріс на 54,3 тис. грн. У результаті борг економічно активних підприємств у 3 рази менший від боргу підприємств-банкрутів та тих, що призупинили економічну діяльність.
Окремим питанням учасники розглянули погашення заборгованості до Пенсійного фонду – за останній час вона зросла на 2 мільйони гривень. Найбільшу частку боргу мають міста Ужгород та Мукачево.
Разом з керівниками районів було обговорено поточну ситуацію з цього приводу та наголошено на необхідності жорсткого контролю за погашенням боргів, кінцева мета – їх повна ліквідація. Також поставлене завдання активізувати роботу профільних районних та міських комісій.
|