«НЕДІЛЯ»
Меню сайту


Розділи новин
Закарпаття
Ужгород
Україна
Політика
Суспільство
Економіка
Фінанси
Бізнес
Наука та ІТ
Культура
Здоров’я
Цікаво
Спорт
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Гола правда
Таке життя
Світ
Скандали



Календар новин
«  Липень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031



Форма входу


Пошук

 

Друзі сайту





Вітаю Вас, Гість · RSS 23.11.2024, 23:53:35

Головна » 2010 » Липень » 8 » Чи можна їсти м`ясо влітку



Чи можна їсти м`ясо влітку
10:35:29
М`ясо від м`яса відрізняється, і деякі його види в певних випадках можуть бути небезпечні для здоров`я. Про те, кому яке м`ясо підходить, ми поговорили з гастроентерологом Київської міської клінічної лікарні №9 Ганною Ващенко.

СВИНИНА
Свинина — зимове м`ясо. Завдяки високому вмісту жирів воно добре зігріває організм і відновлює сили. У ній багато магнію і цинку, які позитивно впливають на потенцію і серцево-судинну систему. Також свинина містить амінокислоту лізин, яка необхідна для нормального формування кісток. Одна порція свинячої печінки здатна забезпечити людині місячний запас вітаміну В12, а улюблене сало містить селен і арахидонову кислоту, таким чином, будучи і засобом від депресії, і своєрідною фабрикою з вироблення важливих гормонів.

Але! Влітку, через високий вміст жирів, свинина дуже довго перетравлюється в шлунку, і організм виділяє тепло, якого і так в спеку досить. Свинину не можна їсти при атеросклерозі. Її жир трансформується в «поганий» холестерин — провокатор атеросклерозних бляшок. Через тяжкість для ШКТ свинина протипоказана при холециститі і хворобах печінки. Слід обмежити споживання свинини при екземі: у ній багато стеаринової і пальмітинової жирних кислот, які є провокаторами загострення захворювання.

Добова доза: не більше 100 г

ЯЛОВИЧИНА

Яловичина і телятина засвоюються по-різному: яловичина на 75%, а телятина на 90%, тому віддавайте перевагу «молодому» м`ясу.
Яловиче м`ясо багате каротином, який необхідний для зорової системи, і залізом, тому буде корисне всім, хто страждає анемією. Також в яловичині багато повноцінного білка, який необхідний тим, хто відновлюється після інфекційних хвороб, травм, опіків, а також спортсменам і дітям.

Але! У яловичині є пуринові сполуки, з яких в процесі обміну в організмі утворюється сечова кислота. Накопичення цієї кислоти викликає ниркову недостатність, сприяє розвитку подагри, остеохондрозу і інших захворювань. У дітей пурини викликають найпоширеніше порушення обміну речовин — ацетонімичний синдром.

Добова доза: 100 г

БАРАНИНА

Це м`ясо містить лецитин, який сприяє профілактиці діабету, стимулюючи роботу підшлункової залози, а також має антисклеротичні властивост і нормалізує обмін холестерину. Також в баранині багато фтору, що оберігає зуби від карієсу, солей калію, натрію, магнію, які необхідні для серця і судин. Баранина багата залізом, необхідним для кровотворення, і йодом, який забезпечує нормальне функціонування щитовидки.

Але! Холестерин в баранині найбільш тугоплавкий, і його складно перетравити. Тому таке м`ясо не підходить для людей із захворюваннями ШКТ і влітку.

Добова доза: 50 г

КУРЯТИНА

Курятина містить вітамін В6, тому корисна для серця, а також багато білка і глютамину, які є стимуляторами центральної нервової системи і зміцнюють організм.

Але! У курятині є гістамін, тому можлива алергія.

Добова доза: 200 г
 
health.unian.net
 
Категорія: Здоров’я | Переглядів: 421 | Додав: nedilya


Також читайте на zakarpatpost.net
БЮТ экстренно собирает Раду, чтобы отменить соглашение о ЧФ
Депутаты разрешат курить только под специальными знаками
В первом полугодии преступность в Украине выросла почти на треть
От черного чая у женщин и детей разрушаются кости
Инопланетяне общаются с помощью "космического Twitter`а"
Эксперт: Перед экзаменами полезно заниматься сексом
Суд заборонив акції протесту під час перебування у Києві патріарха Кирила
Loading ...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Загрузка...
Загрузка...