- За підходящий від газопроводу до хати тисячу шістсот гривень до стояка, далі чотири тисячі за газовий котел + десь около 4 тисяч гривень за комунікаційні проводки всі, які ся робили по хаті, всьо абсолютно зроблено.
У цьому будинку теж все готове, щоб запустити газ. Тут навіть пічку викинули, каже господиня. Тепер - жалкує. У родині троє маленьких дітей. Аби вони не мерзли взимку - родина користується обігрівачем. Сума за електрику щомісяця набігає чималенька.
Світлана Бонь, мешканка села Горінчево:
- Подеколи до сімсот гривень було раз у нас, зима холодна. У нас одна комната обігрівається і тількі, гроші ми платимо на світло витрачаємо, а якби був газ, було би дуже добре, було би тепло, і діточкам є где гратися.
Сільський голова Горінчева показує газорозподільну станцію, через яку паливо має поступати аж в чотири села району. Тут бракує блоку одоризації, - пристрою, через який до газу додають речовину, що надає йому характерного зАпаху. Вартість блоку - близько півмільйона гривень. Таких грошей у громади немає.
Олена Конопацька, сільський голова Горінчева:
- У дві тисячі шостому нам виділили були кошти 800 тисяч, обласна адмінстарція виділила 450 тисяч, і після того, останні роки 8, 9, 10, 11 рік нам нічого з держави не виділяють грошей.
Крім купівлі приладу, село має заплатити за його встановлення, та погасити борг перед фірмою, що тягнула газопровід до осель. Все рАзом - потягне на три мільйони гривень.
Іван Бушко, заступник голови Закарпатської ОДА:
- Була заключна угода із НАК "Нафтогазом України" про те, що три об'єкти, в тому числі і Горінчево, мали фінансуватися із держави. Але на цей час немає профінансовано.
Обласна влада обіцяє - що спробує віднайти гроші у бюджеті регіону. Щоправда, - лише наступного року.