Один з ініціаторів документа про приватизацію службового житла - депутат з Партії регіонів Юлія Ковальова підтвердила, що в зареєстрованій, але неопублікованій ухвалі парламенту йдеться про 17 квартир, які минулого року були передані народним депутатам як службові.
Депутат пояснила, що на такий радикальний крок - переклад казенного житла в приватну власність - Верховну раду підштовхнула відсутність засобів для створення умов мешкання народних обранців в цих квартирах.
"У держави немає засобів, щоб облаштувати ці квартири: купити меблі, сантехніку, все, що дозволить вселитися в ці квартири. Щоб створити в них умови для мешкання, на кожну квартиру потрібно від 110 до 150 тисяч гривень", - говорить Ковальова.
Минулого року глава регламентного комітету Олександр Єфремов (Партія регіонів) заявляв, що житло для депутатів побудоване, але потрібно ще 2,44 мільйона гривень на оснащення квартир всім необхідним аж до посуду.
"У Верховної ради накопичилася дуже висока кредиторська заборгованість, і засобів на облаштування цього житла немає", - підтверджує розділ підкомітету по матеріально-технічному забезпеченню Верховної ради Василь Кравчук.
Вирішенням проблеми, згідно проекту ухвали, може стати передача службових квартир в приватну власність депутатів, які самі доведуть їх до розуму.
Співавторами ухвали виступають народні депутати, які претендують на державні квадратні метри.
Як відомо, в липні минулого року між 120 депутатами було розіграно 17 квартир по вул. Срібнокильськой, 24 в Києві. Спочатку планувалося, що вони перейдуть у власність депутатів. Така практика існує багато років: іногородні депутати можуть отримати квартири або грошову компенсацію на придбання житла.
Шляхом жеребкування володарями житла стали 8 депутатів з фракції Партії регіонів, 4 від БЮТ і 1 комуніст. Ще 4 ордери без проведення лотереї було віддано депутатам, яким покладені пільги у зв'язку з інвалідністю, участю в бойових діях і т.д. Проте минулого року із-за кризи таку пільгу порахували накладною для держбюджету.
Через 4 місяці після жеребкування Єфремов зареєстрував ухвалу про переклад цих депутатських квартир в статус службових. Парламент 352 голосами його підтримав.
З тих пір квартири залишаються незаселеними.
Нагадаємо, нещодавно підприємства Верховної ради провели ряд тендерів на закупівлю послуг із забезпечення своєї діяльності.
Держпідприємство "Готельний комплекс "Київ" управління справами апарату ВР 23 березня уклав договір з АОЗТ "Техносервіс" на реконструкцію систем опалювання, гарячого водопостачання, вентиляції і кондиціонування залів ресторану. Вартість послуг склала 2,5 млн грн.