Перспектива вступу України до Європейського Союзу в самому ЄС не розглядається навіть у далекій перспективі. Про це заявив президент Центру європейської політики у Брюсселі Антоніо Міссіролі.
Експерт, зокрема, відзначив, що програма Східного партнерства, спрямована на зближення низки країн, зокрема України, з Євросоюзом, є лише однією з багатьох маленьких програм, яка не зможе змінити реалій країн колишнього СРСР.
Зокрема, справою цього партнерства займаються лише 20 чиновників із 20 тисяч, що працюють в Європейській Комісії. А бюджет Східного партнерства – близько 200 мільйонів євро на рік для шести країн. Він дуже маленький у порівнянні з коштами, які ЄС виділяє на закордонну політику – 5 мільярдів євро, відзначив Міссіролі.
На його переконання, європейська спільнота готова допомогти Києву тільки у випадку гострої енергетичної кризи. Експерт наголосив, що коли з’явилися підозри, що навіть президент Віктор Ющенко та прем’єр-міністр Юлія Тимошенко можуть бути пов’язані з потужними мафіозними групами, Брюссель зрозумів, що його можуть звинуватити у підтримці осіб, які ведуть непрозорі справи.
У той же час, Євросоюзу впродовж останніх років хотілося зрозуміти механізми діяльності українського ринку газу та модернізації газотранспортної мережі, але не вдалося, наголосив експерт.
На думку Міссіролі, Києву в євроінтеграції далеко навіть до Анкари. В той же час, аналітик не вірить у те, що Туреччина коли-небудь стане членом ЄС. Експерт додав, що "сьогодні в Брюсселі ніхто не говорить про вступ України до ЄС навіть у дуже далекій перспективі".
Нагадаємо, європейські політики останнім часом неодноразово висловлювали невдоволення станом справ в Україні, відмовляючи їй у швидкій євроінтеграції. Зокрема, напередодні президент Європарламенту Єжи Бузек заявив, що зараз Україна не має шансів стати членом ЄС. Головною умовою євроінтеграції він назвав безперебійне забезпечення Україною транзиту російського газу до Європи.
|