Як йдеться у зверненні групи, в Україні можна спостерігати "повну відсутність системних поліпшень" у сфері дотримання прав людини й свободи ЗМІ.
"До традиційних проблем жорстокості й корумпованості міліції, відсутності доступу до ефективного й справедливого правосуддя… нова влада додала й свої "фірмові страви" – грубі переслідування правозахисників, відновлення методів "каральної психіатрії", різке посилення незаконних обмежень свободи мирних зібрань, системні утиски електронних ЗМІ", - говориться в заяві групи.
Правозахисники відзначають, що "почастішали випадки переслідувань журналістів, пов'язані з виконанням їхніх професійних обов'язків", не притягнуті до відповідальності замовники вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, виконавці й замовники вбивства Василя Климентьєва, блокуються можливості мовлення телеканалів і т.д.
"Уперше в історії України влада використовує ганебні методи каральної психіатрії для боротьби з громадськими активістами й правозахисниками. Так у Вінниці прокуратура області намагається заточити в психіатричну лікарню цілком здорову людину - профспілкового діяча й правозахисника Андрія Бондаренка, який відстоює права людей на виплати заробітної плати", - йдеться у заяві.
Виходячи з цього, правозахисники просять ЄС і Раду Європи підготувати спільну доповідь про стан дотримання прав людини в Україні, скласти й оприлюднити список чиновників і співробітників правоохоронних органів, причетних до порушень прав людини, утисків правозахисників, журналістів і громадських активістів, переслідувань біженців.
"Ми просимо країни ЄС, насамперед ті, які здійснюють спільну візову політику в рамках Шенгенської угоди - обмежити можливості в'їзду в Євросоюз зазначеної групи осіб ", - закликали вінницькі правозахисники.