Лідер кубинської революції Фідель Кастро обрушився з критикою на "колосальну кампанію брехні", розв'язану західними ЗМІ проти Лівії, і світову громадськість, яка "заплуталася" в ситуації, що склалася. Кастро виступив з цією заявою в черговій статті з серії своїх "Роздумів", опублікованій кубинськими ЗМІ.
"Пройде час, перш ніж можна буде зрозуміти, що справді відбулося в Лівії, і відокремити реальні факти від поширюваних помилкових", - пише Кастро в статті, яка вийшла під заголовком Неминуча війна НАТО.
На думку кубинського лідера, імперіалізм і НАТО, серйозно стурбовані революційною хвилею, що піднялася в арабському світі, звідки надходить значна частина нафти, не могли не скористатися внутрішнім конфліктом, що спалахнув у Лівії, щоб закликати до військової інтервенції.
"Заяви, зроблені з перших хвилин адміністрацією США, були категоричними в цьому сенсі. Стосовно військової інтервенції держсекретар використовує у своїй заяві слова, які не залишають ні найменшого сумніву (" Не виключається ніякий варіант ")", зазначає Кастро.
При цьому він вказує, що, незважаючи на потік брехні і створену плутанину, США не змогли підштовхнути Китай і Росію до того, щоб Рада Безпеки прийняла резолюцію зі схваленням військової інтервенції в Лівії.
Раніше президент Венесуели Уго Чавес у телефонній розмові висловив підтримку лівійському лідерові Муаммару Каддафі. При цьому він запропонував план врегулювання конфлікту в Лівії.
Нагадаємо, 28 лютого США почали перегруповування сил у Середземному морі. За словами глави Пентагону Роберта Гейтса, США послали до берегів Лівії два військові кораблі і підрозділ морської піхоти для "проведення можливої евакуації і надання допомоги". У відповідь Муаммар Каддафі заявив, що у випадку вторгнення НАТО або США в його країну їх чекає "другий В'єтнам".
Масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну, тривають у Лівії з 15 лютого. Лівійський лідер неодноразово заявляв, що не залишить країну, а люди, що вийшли на акції протесту, на його думку, заслуговують смертного вироку. 26 лютого Рада безпеки ООН ввела санкції проти режиму Каддафі, заборонивши йому, членам його сім'ї і декільком учасникам виїжджати з країни.
|